REAL MADRİD BAŞKANI PEREZ, BARCELONA’NIN TRANSFERİNİ ENGELLEDİ

Transfer dönemlerinde kulüpler arasındaki rekabet sadece oyuncu alımlarında değil, bir oyuncunun bir başka kulübe gitmesini engellemekle de görülüyor.

Perez’den müthiş plân!

Bunun son örneği ise İspanya’da yaşandı. Real Madrid başkanı Florentino Perez, Barcelona’nın, Villarreal’li Denis Suarez transferini dolaylı yoldan engelledi.

Cheryshev’i Valencia’ya yolladı. Peki neden?

Real Madrid, cezalı olmasına rağmen Kral Kupası’ndaki Cadiz maçında oynattığı Cheryshev’i Valencia’ya kiraladı. Bu kiralamanın arkasında ise bambaşka bir hikaye yatıyor.

Villarreal alamazsa…

Denis Cheryshev’i Valencia’nın dışında eski takımı Villarreal de istiyordu. Barcelona’nın da Cheryshev’le aynı mevkinin oyuncusu olan Villarreal’li Denis Suarez için sürekli bastırması ve iyi bir teklif sunması Villarreal’li yöneticileri pes ettirdi. Ancak Suarez’in yerine bir başka kanat oyuncusu alınmalıydı. İlk aday Cheryshev’di. Ancak Rus asıllı İspanyol oyuncunun Villarreal’e gitmesnin, Denis Suarez’in Barça’ya transferinin bitmesi demek olduğunu gören Florentino Perez, oyuncusunu Valencia’ya gönderdi.

Villarreal de Cheryshev’i alamadığı için Suarez’i satmaktan vazgeçti.

Böylece Florentino Perez, bilerek ama dolaylı yoldan Barcelona’nın Denis Suarez’i almasını engellemiş oldu.

Suarez, sezon başı 4 milyon euroya Barcelona’dan Villarreal’e transfer olmuş, iyi performansı ise eski takımının ona yeniden talip olmasını sağlamıştı.

Bu gerçekleşmeyen transferin ise sezon sonu bitmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Hakan Ateşler / Fanatik.com.tr

Fanatik