Spor

MEHMET DEMİRKOL: ASIL SINAV ŞİMDİ BAŞLIYOR!

İşte Mehmet Demirkol'un açıklamaları:

'Arda, Barcelona'nın da ötesinde'

Altyapı konusunu tartışırken, gençlere önem verilmediğinden bahsediyoruz. Ama altyapı temel gelir kaynaklarından biri olmalı. Arda örneği var önümüzde. Galatasaray altyapısından çıkıp, doğru kararlar verdi ve şuan Avrupa'nın zirvesine çıktı. Neymar, Messi ve Suarez'le oynuyor ötesi yok. Barcelona'nın da ötesinde. En iyi Barcelona'da oynuyor.

'Ligin şöhreti yok'

Fenerbahçe, Emenike'yi satarken buradaki performansından dolayı satmıyor. Oradaki hoca Emenike'yi tanıdığı için almak istiyor. Yani Türkiye Ligi'nin şöhretinden kaynaklanan bir durum değil. Niasse 20 milyon Euro'ya Everton'a gitti. Nereden gitti Rusya'dan. Daha önce nerede oynuyordu, Akhisar'da. Maalesef bizim ligimizin şöhreti bu tarz yerlere oyuncu göndermek için çok yeterli değil. Altyapıdan oyuncu zaten çıkmıyor. Yabancı sınırlamasından sonra da hiçbir şey değişmedi.

'Fenerbahçe'de kilit adamlar Diego ve Alper…'

Fenerbahçe, Nani ve Markovic ile oynadığı zaman, orta sahadaki sertliğini kaybediyor. Alper önde oynadığı zaman orta saha işliyor. Ama aynı Alper orta saha da oynadığı zaman hiçbir şey değişmiyor. Alper ve Diego'nun sakatlığı burada Pereira'nın elini kolunu bağladı. Fenerbahçe'de Van Persie-Fernandao kıyasından ziyade problem Diego-Alper seçimleri.

'Van Persie eskisi gibi değil, ama…'

Van Persie eskisi gibi değil, bunu kabul etmek lazım. Ancak kalitesini her an gösterebiliyor. Saha içinde derslik hareket ediyor. Ben Uygar Mert Zeybek'in yerinde olsam, sadece onun hareketlerinin olduğu maç cd'lerini alır izlerim.

'F.Bahçe'de hücum şablonu yok'

Fenerbahçe'nin hücum şablonunun olmadığını düşünüyorum. Bununla ilgili antrenmanlarda bir çalışma yapıldığını da zannetmiyorum. Çalışıyorlarsa da sahaya aksetmiyor. Fenerbahçe hücumda yaptığı savunmayla işi kotarmaya çalışıyor. Kjaer orta sahaya kadar çıkıyor. Topal öne basıyor.

'Sinan Gümüş için yeni sınav başlıyor'

Sinan Gümüş'le ilgili gelişmeler çok hızlı ilerliyor. Ancak Sinan'ın ayakları yere sağlam basıyormuş gibi duruyor. Gaziantepspor maçında çok iyi oynadı. Oyunun sürekli içerisindeydi. Ama artık onun için yeni bir sınav var. Takımlar bundan sonra Sinan için önlem alacaktır. Akıllı bir çocuk Sinan ancak bu kadar erken roller vermemek lazım oyunculara.

 

Fanatik

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu