ANTALYASPOR TARAFTARI KOLTUKLARI KIRDI, KLOZETLERİ PARÇALADI

Takip Et:

Torku Konyaspor ile Antalyaspor, pazar günü Ziraat Türkiye Kupası son 16 tur maçı nedeniyle 3 drefa milli takıma ev sahipliği yapan Konya’da Büyükşehir Arena’da mücadele etti. Torku Konyaspor’un maçın 81’inci dakikasında Vukovic’in attığı golle 1-0 galip geldiği müsabakanın sonunda karşılaşmayı izleyen yaklaşık 1000 Antalyaspor taraftarından bazıları, bir yandan taşkınlık yaparken bir yandan da mekanizmalı koltukların bir kısmını kırdı.

Stat yetkilileri, Antalyaspor taraftarının taşkınlığının ardından yaptıkları incelemede yaklaşık 100 adet mekanize koltukla tuvalette 3 adet klozetin kırıldığını, lavabolara zarar verildiğini, ayrıca Torku Konyaspor tribününe geçip aradaki pankartı alıp yaktıklarını belirlediklerini söylediler. Taraftarın pankartı yakma anının ise kameralar tarafından kaydedildiği belirtti.

Öte yandan Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) gözlemcilerinin olaylarla ilgili tutanak tuttuğu,polisin de kamera tespit çalışması yaparak taşkınlık yapanlar hakkında işlem başlatacağı öğrenildi.

Fanatik