Spor

ARSENE WENGER: OYUNCULARIM ŞAMPİYONLUK İSTİYOR

Son 14 senedir dördüncü defa lig lideri olan Arsenal sonunu getirememişti. Herkesin Arsenal’in şampiyon olamayacağı görüşünde olduğu bir ortam yaratıldı. Bu defa herşey eski senelerden çok daha değişik olacak.

Arsenal hocası Arsene Wenger, "Mantalite olarak oyuncularımın hazır olmadığı söyleniyor şampiyonluk için. Ben aynı fikirde değilim" dedi.

Sadece Arsenel maç kaybetmeden Premier Lig’i kazandı

Sadece Arsenal’in Premier Lig’i yenilmeden kazandığını dile getirmek zorundayım. Salı günü televizyonda "Sanki kimse ligi kazanmak istemiyor" cümlesini kullandılar. Benim için bunun anlamı "Herkes kazanmak istiyor fakat çok zor" demektir.

Arsene Wenger, "Baskı olması çok normal. Oyuncularım olgun bir şekilde mücadele etmeye hazır. Başarılı olmak için ellerinden geleni yapacaklarından eminim. Biz mantalite olarak ve sahaya oyunumuzu en iyi şekilde sergilersek şampiyon olacağımıza inanıyorum. Eğer bizim yaptığımızdan daha fazlasını bir başka takım yaparsa onları tebrik ederim" dedi.

Gol averajıyla 1 Ocakta lider olmanın pek fazla bir önemi olmadığını dile getiren Wenger, "Önemli olan sahada kendi performanınız. Başkalarının kaybetmelerini beklememek en doğru davranış bence. 2015 bence iyi bir seneydi bizim için" dedi.

Herşeye rağmen 2003, 2008 ve 2014 senesinde 1 Ocak’ta lider durumdaki Arsenal’in şampiyon olamaması hakkında Wenger, "’İstatistikler bunu gösteriyor. Belki bu sene lider olan takım şampiyon olabilir. Nasıl istatistiklerle böyle bir kıyaslama yapabilirsiniz. Dünyadaki en iyi ligin hangisi olduğu için seyirci sayısına bakmanız yeterli. İşte bu size vereceğim cevap" dedi.

Edip ADANIR / LONDRA

Fanatik

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu bebek blogu