TFF’DEN CAVCAV DEVRİMİ!

0

Türkiye Futbol Federasyonu, Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav’ın, teknik direktör Yılmaz Vural’ı da kısa süre içinde görevden alması üzerine liglerde sık tekrarlanan teknik adam değişikliği konusunu gündemine aldığını duyurdu.

Federasyondan yapılan açıklamada, “Liglerimizde yer alan kulüplerimizin bir sezon içerisinde çok sayıda teknik adamla çalışması konusu, TFF’nin 2016 yılı ocak ayında yapacağı ilk yönetim kurulu toplantısının gündemine alınmıştır” denildi.

Kulüplerin ilk gündemi

Öte yandan, Kulüpler Birliği Vakfı da 7 Ocak Perşembe günü yapılacak yeni yılın ilk toplantısının gündemine bu konuyu aldı. Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Göksel Gümüşdağ, kulüplerin bir sezonda kaç teknik adamla çalışabilecekleri konusunda sınırlama getirmeyi görüşeceklerini bildirdi. Gençlerbirliği Başkanı İlhan Cavcav’ın son olarak Yılmaz Vural’la göreve getirdikten 6 gün sonra yollarını ayırması, futbol kamuoyunda büyük tartışmalara yol açmıştı. Başkent ekibi, bu sezonun ilk yarısında 4 kez teknik direktör değişikliğine gitti.

Lisans mecburiyeti

Edinilen bilgiye göre TFF, kulüplere bir sezon içinde iki teknik adam değişikliği hakkı tanımayı planlıyor. Devrim niteliğinde olması beklenen kararlardan birine daha FANATİK ulaştı. Buna göre 2016-2017 sezonundan itibaren Türkiye Profesyonel Ligleri’nde bulunan 129 takımda Pro Lisansı olmayan teknik adamların görev almasına izin verilmeyecek. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’in bu kararı önümüzdeki günlerde bizzat duyurması bekleniyor.

FANATİK ÖZEL

Fanatik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here