MEHMET DEMİRKOL: DİZİNDE KIKIRDAK OLMAYAN OYUNCUYU BİLE ALMIŞLAR

0

Demirkol'un değerlendirmeleri şu şekilde:

İlhan Cavcav'ın Yılmaz Vural'ı göndermesi…

Bu olay Aziz Nesin'lik.. Çok enteresan kendimizin karikatürü olduk. İlhan Cavcav bunu kendi şirketinde yapsa çocukları mahkemeye gider. Gençlerbirliği için de bunu söyleyebiliriz. Kulübün müthiş bir altyapısı var. İnanılmaz bir yer orası… Buna rağmen başkan öyle bir hale getirdi ki, ikiye değil 3. Lig'e düşer… Kendi yaptığı kulübü batırıyor. Yılmaz Vural gibi işini hakikaten çok iyi bilen biri nasıl bu tufaya geldi anlamak mümkün değil. İmza atılırken anlaması lazımdı. Bundan sonra herhalde oraya hoca bulunamaz. Çünkü gelen hoca için söylenmedik şey kalmaz. Burada sorulacak soru 'Gençlerbirliği kongresi ne işe yarar?'dır.

En doğrusu şu anda hiçbir teknik adamla çalışmamasıdır. Zaten 'Hepsini cebimden çıkarırım' diyor. Türkiye'de en uzun süre başkanlık yapan isimler, Aziz Yıldırım ve İlhan Cavcav teknik direktörlüğün gereksiz olduğunu söylediler bize…

"Transferden çok yüksek paralar kazanılıyor"

Türkiye'deki teknik direktör değişmesinin sebebi çok fazla transfer yapılmasıdır. Gençlerbirliği, Fenerbahçe ve Galatasaray maçına 9 yabancıyla çıktı. Teknik direktör değiştirdikçe, transfer yapılıyor. Birileri de buradan para kazanıyor.

"Dizinde kıkırdağı olmayan oyuncuyu almışlar"

Duyduğum iddia bu, Gençlerbirliği'nde bir oyuncu dizinde kıkırdak olmadan transfer edilmiş. Olması gerekenin 5 katına… Neden? Birileri para kazanacak. İnanılmaz bir para dönüyor ortada.

Vitor Pereira'nın basın toplantısında soru almaması…
Pereira'yı taraftar artık seviyor. Sezon başındaki oyun çok iyi bir opyun değildi. Hal ve tavırlar da bir dönem çok beğenilmedi. Sevilmek de zorunda mı? Bence değil. Ama basından soru kabul etmemek konusu kabul edilebilir bir şey değil. Zaten öyle bir cevap verirsin ki o soru bir daha sorulmaz. Şeffaflığın olmadığı yerde dedikodu olur. Soru alınmamasını isteyen de yönetim. Saçma sapan soru soran bir arkadaşımız olsa dersin ki, 'Bu soru gereksiz bununla ilgili konuşmak istemiyorum'. Bu kadar. Ya da Aykut Kocaman varken neden sorun olmuyordu, aynı muhabirler Şenol Güneş'in de basın toplantısına gidiyorlar. Bu gazetecilere bir güvensizlik de değil. Pereira'nın cevap vermek kabiliyetiyle ilgili.

Sneijder'in sezonu kapatma ihtimali…

Bu sakatlığın sebebi nedir, biliyor muyuz? Çalışma sistemi değiştiği zaman, bu tip durumlar çıkabiliyor ortaya. Sneijder kolay sakatlanan bir oyuncu değil. Umarım uzun sürmez. Teknik direktör değiştirildiği zaman, oyuncunun beslenmesine kadar birçok şey değişir. Mustafa hoca Florya'nın mutfağına karışmamamış mıdır? Herkesin ayrı bir doğrusu var. Bilmeden konuşuyorum. Belki de darbeye bağlı bir sakatlıktır. Mancini geldiğinde de buna benzer durumlar yaşanmıştı.

 

Fanatik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here