EMRE GÜRAL: YAŞADIĞINIZ HAYATIN HAKKINI VERİN!

0

3 hafta önce ziyaret ettiği öksüz çocukları Gençlerbirliği maçına davet eden Eskişehirspor’un yıldızı Emre Güral, takım arkadaşlarını minik misafirleri örnek göstererek motive etti: “Bu çocuklar bizi izlemek için üşüyorlar. Küçücükler ve nasıl bir hayat onları bekliyor hepiniz görüyorsunuz. Bir de kendimize ve sahip olduklarımıza bakalım, sahaya çıkıp bu formanın hakkını verelim”

Eskişehirspor’da Gençlerbirliği karşısında alınan kritik galibiyetin sevinci yaşanırken sezonun ilk yarısına 6 gol sığdıran Emre Güral’ın performansı dikkat çekiyor. Gekas’ın ayrılığından sonra takımın gol yükünü çeken genç forvet, Gençlerbirliği maçı öncesi yaptığı duygu dolu konuşmayla da zaferin gizli mimarı oldu. Gençlerbirliği galibiyetinin ardındaki o hikayeyi yalnızca FANATİK’le paylaşan gurbetçi futbolcu şunları söyledi:

‘Çocukları ben çağırdım’

“Seremonide önümüzde duran çocukları görmüştür herkes. Onlar öksüz ve yetim çocuklar. 3 hafta önce yurtlarına ziyarete gittiğimde mutluluktan uçmuşlardı. Gençlerbirliği maçına özel olarak davet ettim. Çünkü takım arkadaşlarım da onları tanımalıydı.”

‘Ligde kalacağız’

“Maç öncesi motivasyon konuşmasını bu yüzden ben yaptım. Arkadaşlarıma, ‘Hepimi kafamızı kaldıralım ve nasıl hayatlar yaşandığını görelim. Bu çocuklara bir bakın, kendilerini nasıl bir gelecek beklediğinden bile haberleri yok. Bir de bizim sahip olduklarımızı bir hatırlayalım ve sahaya çıkıp bizimle sevinmek için burada soğuktan donan insanları sevindirelim. Yaşadığımız o güzel hayatın, formanın hakkını verelim’ dedim. Çıktık ve kazandık… Eskişehirspor’un ligde kalması için elimizden gelen her şeyi yapacağız.”

Ömer Necati Albayrak

Fanatik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here