MEHMET DEMİRKOL: TETİĞİ ÇEKECEK ADAM YOK!

0

Süper Lig’de oynanan maçlarla ile ilgili yorumlarda bulunan Mehmet Demirkol, şu ifadeleri kullandı:

‘Dünyanın en iyilerinden’

Fenerbahçe’de Mehmet Topal kendi mevkisinde dünyanın en iyilerinden biri. Çok iyi oynuyor.

‘İki tane uçurtma…’

Kendinizi Okan Buruk’un yerine koyun. Van Persie’yi 2 oyuncuyla markaj etmek zorundasın. Markovic ve Volkan Şen gibi iki tane uçurtma var. Gökhan Gönül ve Hasan Ali de geliyor. Çok tehdit edici bir ekip. Orada bir şey eksik. Onlara pas atacak adam. Diego, Fenerbahçe’nin oynadığı bu oyunda yüzde yüz şart bir oyuncu. Ozan Tufan oranın oyuncusu değil. Ozan, Souza’nın yerine oynayacak futbolcu. Fenerbahçe, Alex, Sneijder ya da Oğuzhan gibi birini bulursa işler değişir. Silah gibi düşünün. Fernandao, Van Persie, Markovic gibi adamlar namlu. Ama Fenerbahçe’de tetiği çekecek adam yok.

‘Pirana gibiler…’

Fenerbahçeli futbolcular pirana gibi saldırıyor. Saldıran adamlarda dev gibi, dağ gibi… Kjaer, Alves, Topal, Souza… Kendi sahandan karşı kaleyi göremezsin. Ayrıca hiç biri de yavaş değil. 60 metrelik boşluklar oluyor Fenerbahçe sahasında ama arkasına sarkamıyorsun.

‘Ozan Tufan, Burak yılmaz gibi…’

Ozan Tufan kaçırdığı golün ardından öyle bir üzüldü ki, sanki şampiyonluk maçında son dakika golü kaçırdı. Büyük takımda bu kabül edilebilir bir şey değil. Aynı şey Burak Yılmaz’da da var. Senede 30 gol atıyor. Buna rağmen her kaçırdığı golden sonra dünyaları yıkılıyor. Ona da eleştirim bu.

Fanatik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here