LOUİS VAN GAAL: İSTİFA ETMEYİ DÜŞÜNÜYORUM

54 yaşındaki Manchester United hocası Louis van Gaal, "Kulübümün beni kovmasına gerek yok yarın Chelsea karşısında kazanamazsak istifa etmeyi düşünüyorum. Her geçen gün işim daha fazla zorlaşıyor farkındayım. Benim için önemli olan insanların bana birebir söyledikleridir. Herkesin içinde söyledikleri değil. Bana söyleneni sizlerle paylaşmak istemiyorum (Chelsea maçını kaybedersen kovulursun)" dedi.

Louis van Gaal, "Kovulmamı beklemeden kendim bırakabilirim.bu konuyu sizlerle (Basınla ) değil Ed Woodward’la görüşürüm. Şu anda Manchester United hocalığından istifa etmeye hazırım. Bu benim düşüncem. Kulübüm beni istifa etmemden önce de kovabilir. Önce ben konuşmak istiyorum yöneticilerle, çalışma arkadaşlarımla ve futbolcularla. Hepiniz Chelsea maçını bekliyorsunuz. Pazartesi maçtan sonra yine takımımın hocası olarak burada olucam" dedi.

Louis van Gaal dün deplasmanda oynadıkları maçta Rooney’i yedek soyundurdu. Bu konuda Louis van Gaal, "Takımın kaptanını yedek bırakmak çok zordur. Büyük ve önemli bir adımdır fakat bunu yapmam gerektiğine inandım. Kafamdan geçen elimdeki oyunculardan en iyi takımı sahaya çıkardığıma inanıyorum. Bu değişiklikte gördüğünüz gibi faydalı olmadı" dedi.

Stoke City maçı Arvautovic ve Bojan’ın golleriyle 2-0 kazandı. Manchester United arka arkaya 4 maç kaybetti 1961 senedinden bugüne kadar.

Edip ADANIR / LONDRA

Fanatik