SOSYAL MEDYADA ‘NOEL’ GERİLİMİ!..

0

Takvim Gazetesi’nin özel haberine göre sosyetiklerin Cadılar Bayramı’ndan sonra şimdi de Noel kutlamalarına olan merakı, bazılarını kızdırdı!

Bebeğini kucağına almak için gün sayan Neslişah Alkoçlar, eşi Engin Altan Düzyatan ile gittiği yemekten fotoğrafları instagram hesabında paylaştı.

Yasemin ve Dikran Masis çiftinin evlerinde verdiği yemeğe, Beyza ile Murat Arslan da katıldı. Neslişah Alkoçlar, önce dostlarıyla çektirdiği bu pozu ardından da görkemli yemek masasının fotoğrafını instagram’da yayınladı.

‘ERKEN YILBAŞI YEMEĞİ’ DEDİ

Fotoğrafa da “Erken yeni yıl yemeği” diye not düşen Alkoçlar’a takipçilerinden eleştiri yağdı. Gerekçe ise yemeğin Hıristiyan aleminin kutladığı Noel’e denk gelmesiydi. Masadaki Noel Baba, geyik, çam ağacı, kozalak gibi detaylar da Noel’i simgeleyince tepkilerin sayısı arttı. Takipçileri sosyetik güzele, “Tercihlerinize saygı duyuyoruz ama milleti de aptal yerine koymayın. Noel zamanına denk gelen bir yemeği yılbaşı yemeği diye göstermek komik” mesajları yağdırdı. 

TEPKİLERE YANIT VERDİ

Kendisine gelen eleştiri dolu mesajların çoğunu silen Neslişah Alkoçlar, daha sonra dayanamadı ve ‘Hıristiyan özentisi’ yorumlarına şöyle yanıt verdi: “Yeni yılda beraber olamayacağımız için yeni yıl yemeğimizi bu akşam yiyoruz izninizle. Yemeğimizin Noel’e denk gelmesini fırsat bilip art niyet göstermeye gerek yok.”

Neslişah Alkoçlar gibi bir diğer sosyetik Aslı Şen de Noel yemeğinden bir fotoğraf paylaşınca eleştirilerin hedefindeki bir diğer isim oldu…

HIRİSTİYAN GELENEĞİ

Noel, her yıl 25 Aralık tarihinde İsa’nın doğumunun kutlandığı Hıristiyan bayramıdır. Ayrıca Doğuş Bayramı, Kutsal Doğuş veya Milat Yortusu olarak da bilinir. Birçok ülkede 24 Aralık akşamı ile 25 Aralık öğleden sonrası Noel Yemeği hazırlanır ve aile fertleri masa etrafında bir araya gelirler. Noel Yemeği ülkeden ülkeye farklılık göstermekle beraber en yaygın olanı kızarmış hindi ve sosistir.

AMAÇ BİRLİKTELİK

Aslı Şen de Eda Kosif’in verdiği Noel yemeğinden kareleri instagram’da paylaşınca eleştirildi. Şen’in yanıtı ise şöyleydi: “Kayınvalidem Hıristiyan olduğu için bizim aile, tüm Hıristiyan adetlerini kutlar. Kaldı ki böyle de olmasaydı maksat beraber olmak. Keşke herkesin gönül gözü açık olsa.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here