Spor

CLAUDİO RANİERİ: KLOOP'UN TAVSİYELERİ BANA YARDIMCI OLDU

Claudio Ranieri, 12 ay önce  Jurgen Klopp’tan tavsiyeler aldığını ve çalıştırdığı Yunanistan Milli Takımı’nın Fareo Adalarına yenilgisi neticesinde kovulduktan sonra devre arasında Klopp’un eski takımı Borussia Dortmund’un kamp yaptığı La Manga’ya giderek antremanlara katıldığını ve Klopp’tan bilgiler aldığını açıkladı.

Ranieri, "Yunanistan Milli Takımı’ndaki bir talebem Bourissia Dortmund’da oynuyordu ve ondan antremanlara katılmam için Klopp ile konuşmasını rica ettim. Çok kibar bir şekilde beni çalışmalarına davet etti. Geçen seneyi hep deneyinde bulunarak geçirdim. Daha fazlasını öğrenmek amacındaydım. Klopp’tan sonra üç kere Almanya’ya gittim. Pep Guardiola’nın Batern’deki antremanlarına katıldım. Bayer Leverkusen’in sahaya yayılma taktiğini defansa nasıl çabuk döndüklerini gözlemledim. Benim için büyük bir tecrübe oldu" dedi.

Ranieri ayrıca "Yunanistan fiyaskosundan sonra insanlar kariyerimin bittiğini söylediler. Beni hoca olarak Yunanistan’ın başına getirdiler. 4 antremana çıktım takımla. Ben futbol adamıyım mucize yaratamam. Futbolcular çok kaliteli olabilir fakat sizin oyuncularınızla konuşmaya vaktiniz olmazsa netice alamazsınız. Üç gün sonra Ranieri kötü dediler beni kovdular. Benden sonra gelen diğer hocaların da başına aynı şey geldi" dedi.

İyi ve kötü bir menajer olup olmadığımı bilmiyorum

Ranieri, "Bildiğim tek şey futbolcularımın bana Maximum destek oldukları. İstatistikler bunu söylüyor. Yaptığım işi seviyorum zevk alıyorum. Şu anda bir takımım var ve ben kalbimi bu takıma vermiş durumdayım" dedi.

Leicester bugün Liverpool ile deplasmanda oynuyor

Edip ADANIR / LONDRA

Fanatik

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu