MEHMET DEMİRKOL: YAHU EMRE ÇOLAK SENİN UÇMAN LAZIMDI

0

Demirkol’un değerlendirmeleri şu şekilde:

"Pereira’nın soru almamasını yönetim istiyor"

Basın toplantısında soru almamak ne demek? Bu yönetimin isteği… Soruya cevap verdiği zaman iş tartışmaya dönüyor. Basın mensupları da bunu tahrik eder. Çünkü ortaya haber çıkar, malzeme çıkar. Bu iyidir veya kötüdür ama haber çıkar. Gazeteci de bunu yapar. Taraftar da bunu sevmez ama gazeteci de bilir. Dolayısıyla yönetim de ‘Sen soru kabul etme, iş uzuyor. Sabahlara kadar tartışma programları yapılıyor’ diyor. Durum bu. Tartışmaları yönetebilmek lazım. Peki Fenerbahçe yönetimi ona bu konuda güveniyor mu? Çok da değil. Fenerbahçe’nin oyununda gelişme var, bu konuda da gelişme sağlanabilir. bu düzeltilebilecek bir şey. Soru almamak ise doğru yol değil.

"Van Persie gol ve asist rekoru kırardı"

Van Persie dün ders gibi bir maç oynadı. Düşünülmeden yapılmış tek bir hareketi yok. En doğru yere pası atıyor, en doğru yere koşuyor. Burada ona tek uyum sağlayabilen oyuncu Caner oldu. Önünüzde böyle bir oyuncu var ona kilitlenmeniz lazım. O da ‘Sadece bana bak’ diyor. O kadar pozisyon ezildi ki, gol ve asist rekoru kırardı Van Persie… Bu da çok umut verici bir durum.

"Yahu Emre Çolak senin dün uçan lazımdı"

Mustafa hocanın verdiği mesajları herkes anlıyor. Hakemler, Federasyon, rakipler… Ama oyuncular anlamıyor. Yahu Emre Çolak en yaratıcı orta saha oyuncususun. Oğuzhan’ı saymıyorum çünkü onu dışarıdan gelmiş sayıyorum. Emre Çolak bu mudur? Galatasaray kariyerin bitiyor. Bu genç arkadaşları anlamakta zorlanıyorum. Nasıl bu kadar çabuk ‘Oldum’ diyorlar. Arda’yı da görüyorsun işte Milli Takım’da… Senin dünkü maçta uçman lazımdı uçman… Takımında oynamıyorsun, hala Milli Takım’a çağrılıyorsun.

"Eboué olsa ‘Hayır’ demem"

Türkiye’deki yeni moda hücumcu bekler… Hücuma katkı sağlayan bek isteniyor artık. Bu yüzden hücumcudan devşirme bekler transfer ediliyor. Eboué bu işi iyi yapıyordu. Ben çok beğenmezdim ama bugün olsa ‘Hayır’ demem.

"Hangi oyuncuyu istersin?"

Negatif bir şey söylemek istememekle birlikte şöyle de bir durum var. Devre arası 15 gün. Ne zaman gelecek? Ligin başlamasına 1 hafta kala diyelim. Sıcak, hazır oyuncu mu istersin, yoksa gol atamayan, soğumuş ve oynamayan bir oyuncuyu mu? Mevlüt böyle… Gol yok. Oynamıyor.

Eslem’in sakatlığı… ve zemin…

Çok zor bir durum olur, ‘İmkan yok, fakiriz’ dersin anlarım. Çok ucuz ve çok basit bunları yapmak. 3 tane iş var şu saha zeminini düzeltmek için… Bu çocuğa yazık değil mi? Seneye profesyonel bir kontrata imza atsa kaç para alacak? 900 bin TL’den aşağı almaz. O zemini yapmak 900 bin TL’den çok daha ucuz… Biraz da çimciye, gübreciye para versin kulüpler artık.

Yılmaz Vural’ın Gençlerbirliği’nin başına geçmesi…

Olması gereken buydu. İlhan Cavcav’ın burada artık noktayı koyması lazım. 10 sene çalışmalılar birlikte…

Fanatik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here