RIZA ÇALIMBAY: MERSİN'E BUNU YAPMAM

0

Kasımpaşa’nın başında topladığı 29 puanla Süper Lig’e damga vuran Rıza Çalımbay’ın devre arasında takımı güçlendirmek için transferler yapacağı biliniyor. Son günlerde de tecrübeli teknik adamın geçen sezon 47 puan topladığı Mersin’den takviye yapacağı, Welliton ve Nakoulma’yı alacağı iddia ediliyordu. Ancak bu haberler Çalımbay’ı son derece rahatsız ediyor. Bu konuda FANATİK’e net ifadeler kullanan Kasımpaşa’nın hocası, kesinlikle Mersin İdmanyurdu’nu zor durumda bırakacak bir transfer yapmayacağını söyledi.

‘Zorda bırakmam’

“Ben mukavelesi olan oyuncu alamam” diyerek söze başlayan Çalımbay, Mersin’in kendisindeki yerinin çok ayrı olduğuna vurgu yaparak şunları söyledi: “Kontratı olan kimseyi almam. Sözleşmesi bitecek olanlar var. Ama ne olursa olsun benim alacağım oyuncunun Mersin’e zararının olmaması gerekir. Mersin İdmanyurdu’nun bendeki yeri çok ayrıdır. Zarar görmesini kesinlikle istemem. Eğer ben oradan oyuncu alacaksam bir kere Mersin yönetiminin rızasının olması gerek. Kulübü zor durumda bırakmaması gerek.”

‘Transfer yaparlarsa…’

“Yani önce kulüp, sonra da oyuncunun içi rahat olacak ki, biz de oyuncuyu alalım. Şimdi devre arası onlar da transfer yapacaklar. Belki iyi adamlar alacaklar ve bazılarını bırakmak isteyecekler. O zaman oturur, konuşuruz. O takımı ben kurdum sonuçta. Alırsam zaten kendi oyuncularımdan alırım. Ancak bu şartlarda Mersin’e bunu yapmam.”

Ömer Necati Albayrak / Sefa Can Konuksever

Fanatik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here