"GÖKHAN İNLER TÜRKİYE'YE GELEBİLİR"

0

Geçen sezon talihsiz bir sakatlık geçiren ve sadece 7 maça çıkıp 2 gol atan Eren Derdiyok, bu sezon Süper Lig’de fırtına estirmeye başladı.

Habertürk Gazetesi’ndeki röportajda; 16 maçta 7 gol atıp 2 de asist yaparak Kasımpaşa’yı sırtlayan oyuncuların başında gelen Eren Derdiyok, çok özel açıklamalar yaptı.

"TÜRKİYE BENİMLE İLGİLENMEDİ"

– İsviçre Milli Takımı’nı seçmiştin. O süreçte Türkiye seninle ilgilendi mi?

Ben doğma büyüme İsviçre’deyim. Oranın dilini öğrenmişim, okulunu okumuşum, insanını tanıyorum ve orada yetişmişim. Kendimi oraya ait hissediyorum. Türkiye’ ye geldim, burada yabancılık çekmiyorum ama İsviçre Milli Takımı’nı seçmemin bir nedeni var. Orada büyüdüm, onlar bana ilk teklif etti ve Türkiye benimle ilgilenmedi. Hani ikisini karşılaştırabileceğim bir durum olsaydı belki farklı olabilirdi ama o duruma hiç gelmedi.

‘HIRVAT VE ÇEKLER’LE KAFA KAFAYA OYNARIZ’

– Fransa 2016’da Türkiye ve İsviçre’nin gruplarındaki şansı ne olur?

İsim olarak İsviçre milli takımının grubu daha kolay gibi görünüyor ama böyle turnuvalarda basit takım yoktur. Bazen enteresan takımlara karşı zorlanabiliyorsunuz. Türkiye’ nin grubuna baktığımızda İspanya zaten kalite ve futbol olarak çok farklı konumda. Ancak diğer takımlara baktığımızda Hırvatistan ve Çekler kafa kafaya Türkiye’yle. Tek tek hepsi final maçı gibi.

‘GÖKHAN TÜRKİYE’YE GELİR Mİ?’

– Gökhan İnler, Türkiye defterini kapattı mı?

Kesinlikle kapatmadı. İngiltere’de Leicester City’de çok memnun olduğunu düşünmüyorum. Çünkü fazla forma şansı bulamıyor. Gökhan çok iyi bir profesyonel. Gelecekte belki onu Türkiye de görebiliriz.

‘AVRUPA’DA İYİ İŞLER YAPARIZ’

“Azimle böyle devam edersek kesinlikle Avrupa’ya gideriz. Orada da iyi şeyler yaparız. O zaman kulübümüz kendisini Avrupa’da da ispatlamış olacak.”

Kasımpaşa’ nın Avrupa şansını nasıl değerlendiriyorsun?

Takımımızda bir baskı oluşturmak istemem. Ancak Rıza hocamızın dediği gibi azimle, kopmadan bu şekilde devam edersek kesinlikle Avrupa’ya gideceğimize inanıyorum. Bütün oyuncular Avrupa da oynamak ister. Bu hedefe ulaşırsak bizim için çok güzel bir şey olacak. Bu şekilde devam edersek mutlaka Avrupa’ya gidip, orada iyi şeyler yapacağımıza inanıyorum. O zaman bu kulüp kendisini Avrupa da ispatlamış olacak.

‘RIZA HOCA ÇOK HIRSLI’

– Rıza Çalımbay’la Paşa büyük çıkış yakaladı…

Her hocanın kendine göre bir tarzı var. Takımı çok iyi toparladı ve şu anda çok iyi gidiyoruz. Böyle gidersek sonunda istediğimiz yerde olacağımıza inanıyorum, her şey elimizde. Hocamız hep hırslı ve istekli. Daha önceki senelerde bir çizgiye kadar gelip üzerine çıkamadık ama artık böyle olmayacak. Takım olarak çok iyi bir hava yakaladık. Son maçımızı iyi bir şekilde bitirip, ikinci yarıya çok daha iyi ve istekli olacağız.

‘İDOLÜM BREZİLYALI RONALDO’

Türkiye’deki forvetleri beğeniyor musun, dünyada idolün kim?

Avrupa’da oynayıp isim yapanlar, burada da oynuyorlar ve iyi bir performans gösteriyorlar. Eto’o , Gomez çok iyiler. Türkiye’de bütün forvetlerin değişik özellikleri var. Bazıları ceza sahası içinde son vuruşlarda iyi, bazıları oyunla bağlantılı güçlü. Benim idolüm her zaman Brezilyalı Ronaldo’ydu. Bu dönemde de İbrahimoviç ve Real Madrid’li Ronaldo var. Devamlılıkları var ve her sezon 30’dan fazla gol atıyorlar.

Fanatik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here