MEHMET DEMİRKOL: O ZAMAN UEFA'YLA OLMAZ

Demirkol’un değerlendirmeleri şöyle:

"Sadece Sosa…"

Sosa işi tek başına bitirdi. Aldı ve yaptı. Takımın ona hiçbir yardımı da yoktu. Tamamen Sosa üzerinden konuşulacak bir maç. Oğuzhan mesela bu oyunda yapamıyor. O sürekli git-gel istemiyor. Beşiktaş’ta Oğuzhan, Sosa, Atiba çok geri koşmak zorunda kalıyor. Sezon başından bu yana belki de en az pozisyon bulduğu mücadeleydi bu.. Ama ne buldularsa attılar.

Saha zemini…

Şenol hocanın dediği gibi zemin gerçekten çok kötüydü. Federasyonun bu işe mutlaka el atması lazım. Sen bana müşteri diyorsan, müşteri her zaman haklıdır. Müşteri demiyorsan da bu iş ucuz olsun.

"Çok net penaltı"

Dünkü penaltının görülememe ihtimali yok. O kadar berrakki her şey, kaleci Tolga bile gördü. Diğer taraftaki hakem bile gördü penaltı olduğunu. Hakem sayısı fazla olduğu için belki de çalamıyorlar.

Gökhan Töre’nin kulübede kalması…

Gökhan’ı kaybetmek iyi olmaz. Ama Şenol hoca bu durumu da iyi idare ediyordur, ne yapacağını biliyordur.

"Önemli olan savunmanın orta sahaya mesafesi"

Defans hattında dörtlünün hiçbirini suçlu bulmama ama önemli olan öndekilerle mesafe… Galatasaray maçında orta sahaya kadar geldiler. Osmanlı maçında Rucescu’nun arkasındaki 3 siyahi oyuncu çok hızlı ve tehditkardı. Bu onları geriye gitti. Bu tabloda bir akın sürekliliği sağlanamaz. Çünkü Osmanlı da çok iyi çıktı.

"Bu adamın adı Van Persie!"

Van Persie’nin durumu psikolojik değil. Tamamen fiziksel bir durum. Çalıştırılıyor, güçlendirilmek isteniyor ama sonuç alınamıyor. Risk almak istemiyorlar. Çünkü oynayıp sakatlanırsa bu haliyle 2-3 ay sakatlanacak. Bu yüzden 90 dakika oynamıyor. Bu sırada da Fernandao çıkıp, iyi bir performans sergiliyor. Yoksa bu adam Van Persie… Uyum sorunu falan yaşamaz.

"O zaman UEFA’yla olmaz"

Önlibero, sağ bek, santrfor… Bunlar çok maliyetli. O zaman UEFA’yla bazı işler olmaz. Ryan Donk’u 1.5 milyon euroya ikna edebilmek başarı. Çünkü hiç ihtiyaç duymadıkları oyunculara 2 milyon euro veriyorlar. İhtiyaç duyduklarına da 4 milyon euro veriyorlar. Eren’i 3’e 5’e almak kolay değildir. Sürekli yükseliyor. Eren kafayı EURO 2016’ya takmış. Belliki Avrupa’ya gitmek istiyor.

"Galatasaray’da herkes belaltı vuruyor"

Şu andaki başkan eski teknik direktörler gibi konuşuyor. Eski başkanlar konuşuyor ve bel altı… Çok enteresan. Ünal Aysal, liseli olmasa, Adnan Polat da liseli olsa Ünal Aysal ibra edilmez, Adnan Polat da edilirdi. Ancak Galatasaray’da ‘Yukarıdan biri söylüyor herkes onu seçiyor’ diye bir şey yok. Öyle şey olmaz zaten.

Fanatik