SAMİR HANDANOVİC İMZALIYOR

0

Beşiktaş’ın da gündeminde olduğu belirtilen Samir Handanovic’in Ocak ayında kulübüyle sözleşme uzatacağı belirtildi.

İtalyan Tuttosport’ta yer alan habere göre; Inter, Haziran ayında sözleşmesi sona erecek başarılı kalecisi Handanovic’e yeni yılda yeni sözleşme teklif edecek.

Zam da yapıyorlar

Sözleşmenin 2019’a kadar olacağı ve 31 yaşındaki kalecinin de Milano ekibinden yıllık 2,5 milyon euro kazanacağı belirtildi. Böylece şu anda 2 milyon euro kazanan başarılı kaleciye 500 bin euro da zam yapılmış olacak.

Haberde, yönetimin ilk hedefinin Handanovic olduğu atdından ise yaz transfer sezonunda adı Galatasaray’la da anılan Nagatomo’yla da sözleşme imzalanacağı yazıldı. Son olarak ise diğer kaleciler Berni ve Carrizo’yla da sözleşme yenilenecek ve kale güvence altına alınacak.

[[[Article_637944]]] Editörün yorumu:

Handanovic Türkiye’ye gelir mi?

Van Persie, Nani, Mario Gomez, Sneijder, Drogba, Guti ve zamanında Ortega gibi yıldızlar geldiyse Handanovic de tabii ki Türkiye’ye gelir. Ancak asıl mesele Inter’in onu gönderip göndermeyeceği ve Beşiktaş’ın cebinden bu transfer için ne kadar euro çıkacağı… Siyah Beyazlıların maddi sorunları hala devam ediyor. Başkan haklı olarak kuruşun hesabını yapıyor. Handanovic’i Ocak ayında kadroya katabilmeniz için çok ciddi bir bonservis bedeli ödemeniz gerek. Türkiye’nin Katar’dan önceki son durak olduğunu artık herkes biliyor. Milano’da yılda 2.5 milyon euro kazanacak bir oyuncuya Türkiye’ye gelme farkını vermeniz lazım. Aynı şeyler Mandanda için de geçerli. Beşiktaş’ın tecrübeli bir kaleciyi kadrosuna katmak istemesi çok normal ancak bunu en az para ödeyerek yapmak, Handanovic ve Mandanda gibi isimler için geçerli değil. Şampiyonlar Ligi garanti olmadan bu paralar Beşiktaş’ın kasasından çıkamaz.

Hakan Ateşler

Fanatik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here