CALCİO NEWS: "TÜRK MOURİNHO BURSASPOR'U SEÇTİ"

Takip Et:

Skorer’in haberine göre; Hamza Hamzaoğlu’nun Bursaspor ile anlaşması İtalya’da da geniş yankı uyandırdı.

Kötü bir dönem geçiren Lazio’da teknik direktör Stefano Pioli ile yolların ayrılması beklenirken, yerini dolduracak yeni hoca olarak Hamzaoğlu’nun önde gelen adaylardan biri olduğu belirtiliyordu.
 
Lazio’nun artık takımın başına geçirme ihtimali kalmayan, eski Galatasaray çalıştırıcısıyla ilgili gelişme Çizme’de yankılandı.

Calcio News, "Hamzaoğlu Bursaspor’un başına geçti. Türk Mourinho’yu Lazio da istiyordu" ifadelerini kullanarak, başkent ekibinin Türk hocayı kaçırdığı yorumu yapıldı. Sportevai internet sitesi haberi, "Lazio’ya Hamzaoğlu yok! Bursaspor’un yeni teknik direktörü oldu" başlığıyla verdi. Lazio geçtiğimiz yıllarda da Galatasaray forveti Burak Yılmaz’ı kadrosuna katmak istemiş ancak bu transferde başarılı olamamıştı.
 
Pioli direkten döndü
 
Öte yandan Galatasaray’ın UEFA Avrupa Ligi’ndeki rakibi olan Lazio’da teknik adam değişikliği ile ilgili bir toplantı gerçekleştirildiği ortaya çıktı. Başkan Claudio Lotito ve kurmayların kulüp binasında toplanarak hocanın geleceğini maça yatırdıkları ve önümüzdeki maçların sonuçlarına göre davranmaya karar verdikleri bildirildi. Başkent ekibinin önceki gün Udinese ile oynadığı İtalya Kupası’nın ardından İtalyan hocayla yolların ayrılmasına karar verildiği ancak Lazio’nun maçı 2-1 kazanarak turu geçmesiyle bu kararın ertelendiği belirtildi. Ligde yarın Inter ile karşılaşacak olan Lazio’nun hocası için bundan sonra her maçın kritik olduğuna dikkat çekildi.

Fanatik