CHELSEA, PEP GUARDİOLA'YI İSTİYOR!

0

Chelsea Kulübü’nün sahibi Roman Abramovich, Jose Mourinho ile yolların ayrılma zamanı geldiğinin farkında.

Bu nedenle Chelsea geçici hoca olarak Guus Hiddink’le bir görüşme yaptı. Mourinho’nun kovulması halinde sezon sonuna kadar 2009 senesinde geçici olarak takımın başına getirilen Hiddink yine Chelsea hocası olacak ve Guardiola sezon sonunda Chelsea’nin başına geçecek. Şu anda Chelsea’nin Mourinho ile yolların ayrılmasından sonraki planı önce geçici olarak Hiddink ardından Guardiola olarak gözüküyor. Tek sorun daha önce 3 kere Chelsea’nin başına geçmeyi kabul etmeyen Guardiola’yı ikna etmek. En son 2012 senesinde Guardiola, Chelsea’nin teklifini reddettikten sonra Bayern hocası olmuştu ve Mourinho, Chelsea’nin başına geçmişti. Pazartesi gecesi Leicester City karşısında alınan yenilgiden sonra Abramovich idare heyetiyle bir görüşme yapmış ve aldıkları kararın açıklanmasını Sunderland maçından sonrasına bırakmıştı.

Manchester City ve Manchester United da Guardiola için devrede

Manchester City 4 senelik kontrat için Guardiola’ya 84 Milyon Pound önermeye hazır. Guardiola’nın tercihi ise Manchester United.

manchester City CEO’su Ferran Soriano ve futbol direktörü Txiki Begiristain daha önce Guardiola ile çalışmıştı. İki hafta önce bu ikili Messi-Pogba ve Alaba ile görüşerek ‘Rüya takım’ hazırlıklarına başlamıştı.

Edip ADANIR / LONDRA

Fanatik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here