CHELSEA KARIŞTI!

0

Pazartesi akşamı Leicester’in 2-1 kazandığı maçtan sonraki basın toplantısında ben de basın odasındaydım. Mourinho’nun, "I  feel like I ve been betrayed by my players’ cümlesi bende kayıtlı.

İngiliz basını aynı cümleyi "My Players betrayed me" (Futbolcularım bana ihanet etti) şeklinde verdi.

Futbolcu akıllıdır. Yedikleri ilk golden sonra çok güvendikleri Mourinho iki eliyle uyudunuz işareti yapınca saha içinde tartişmaya başladılar. Bunun neticesinde Jose Mourinho, Chelsea kariyerindeki en kötü maçını oynayan kaptan Terry’yi 53. dakikada oyundan çıkarıp yerine Fabregas’ı oyuna soktu.

Onlar bana ihanet ettiler

Bunun anlamı alınan kötü sonuçların sorumlusu futbolculardır, benim dediklerimi yapmıyorlar demektir. En ufak bir disiplinsiz harekette cezalandırılan futbolcular Costa’nın Spurs maçında yeleğini çıkarıp Mourinho’ya atmasını görmemezlikten gelmesini bir türlü kabul edemediler.

Mourinho’yu şu anda büyük patron kovamaz. Yerine getirecekleri hoca adaylarının hiçbiri boşta değil.

Eden Hazard sakatım dedi oyundan çıktı

Ufak bir darbeyle orta çizgiye yakın yere düştü ayağa kalktı ve oyundan çıktı.Nedenini sonradan öğrendik.Son antremandan sonra Hazard’a ‘Seni sezon başımda satmam gerekiyordu pısırık ‘ cümlesini takımdan göndermek istediği diğer 3 oyuncunun yanında söylediği basına sızmış durumda.Futbolcu aptal değildir.Bu durumda kirli çamaşırları basına servis yaparlar.

Hazard’ın Reale gitmek istediğini bilmeyen yok.Mourinho Ocakta bu transfere izin verebilir.

Loick Remy

Bu duruma nasıl geldiğimizi anlamakta güçlük çekiyorum.Sahaya çıkan herkes elinden gelenin en iyisini yapmaya uğraşıyor ve yine de maç kazanmaya yeterli olmuyor.Tek isteğim tekrar arka arkaya maç kazanarak bu durumu düzeltmek’ açıklamasında bulundu.

Basın neden sormadı

Chelsea’de fatura hep futbolculara kesildi.Olay Eva Carneiro ile başladı.2-2 biten Swansea maçındaydım ve Hazard yerdeyken her zaman olduğu gibi Eva koşarak sahaya tedavi amacıyla girdi.Hipokrat yemini etmiş bir doktordan bekleneni yaptı.Kafasında bin tilki dolaşan Mourinho ‘Hazard yorgunluktan yerde kaldı takım 10 kişi kaldı diyerek Eva’ya hakaret etti ve mahkemelik oldular.

Hakemlere ağzına geleni söyledi.Yeterli değiller dedi yerden yere vurdu.Bize kasti olarak penaltı vermiyorlar dedi ceza kuruluna sevkedildi stada girememe cezası verildi her seferinde haklı olduğunu söyledi

Neden kimse Pazartesi gecesi King Power stadında bu soruyu sormadı.Takımın bu hale gelmesinin en önemli nedeni Mourinho’dur.Eva problemi ardından hakemlerle dalaşması artı geçen sene gelen şampiyonluğun rehaveti Chelsea’yi bu günlere getirdi

Dananın kuyruğu bugün kopuyor

Abramovich bugün kulüp başkanı Bruce Buck sağ kolu Marina Granovskaia,Eugene Tenenbaum ve sportif direktör Michael Emelano ile acil bir toplantı yapacak ve Mourinho’nun geleceği masaya yatırılacak.2013 senesinde aynı heyet Mourinho’nun tekrar geri dönmesi konusunda yapılan oylamada 3-2 olarak görüş belirtmişti ve Mourinho göreve başlamıştı.

Yeni kontrata imza attıktan sonra (Haftada 250 bin pound) Mourinhonun gönderilmesi 40 Milyon Pounda malolur Chelsea kulübüne.

2007 Eylül ayında Abramovich Mourinho ve yardımcılarına 16 Milyon pound ödeyerek kovmuş ardından Mourinho’ya yaptığı hizmetlerden dolayı son model bir Ferrari göndermişti.

Bugün yapılacak oylamada yine 3-2 Mourinho’nun takımın başında kalması sonucu çıkması bekleniyor

Edip ADANIR / LONDRA

Fanatik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here