Spor

SÜPER "HOCA DEĞİRMENİ" LİGİ!

Eskişehirspor ve Gençlerbirliği ise 2015-16’da iki defa başarısızlığın faturasını çalıştırıcılarına kesti. Birinci Lig’de de durum değişmedi. Osman Özköylü’nün istifasının ardından 18 takımdan 13’ü antrenörleriyle yollarını ayırdı.

Sezon başında Gençlerbirliği ile sürpriz bir şekilde sözleşme imzalayan İskoç Stuart Baxter, ülkemizde sadece iki hafta durabildi. Başkent ekibi, puan alamayan Baxter’in yerine Mehmet Özdilek’i getirdi. Özdilek de kötü gidişata çare olamayınca Kırmızı-Beyazlı kulüple ilişkisini kesti. Koltuğu Michael Skibbe’yi emanet eden Eskişehirspor, kötü sonuçların ardından Alman hocayı gönderdi. İsmail Kartal’dan da memnun kalmayan Es-Es yönetimi, Samet Aybaba’ya şans tanıdı.

Trabzonspor, Gürcü Şota Arveladze’nin ardından Sadi Tekelioğlu ile sezon sonuna kadar anlaştı. Bursaspor tarihine adını altın harflerle yazdıran Ertuğrul Sağlam da ayrılanlar kervanında. Mesut Bakkal, Hamza Hamzaoğlu, Yusuf Şimşek ve Sergen Yalçın da görevlerine devam edemedi. Değirmen düzenine sadece Abdullah Avcı ve Aykut Kocaman meydan okuyabildi.

(Zaman)

Fanatik

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu