ALEX DE SOUZA FEDERASYONU PROTESTO EDECEK!

0

Eski Fenerbahçeli futbolcu Alex de Souza’nın da başını çektiği birlik bugün, Brezilya yerel saati ile 15.00’te (TSİ 19.00) tüm futbolcuları ve futbolseverleri temiz futbol talebi için Rio de Janeiro’da bulunan Brezilya Futbol Konfederasyonu binasının önüne davet etti.

Neden prostesto ediyorlar?

Birliğin internet sitesinden ve sosyal medya hesaplarından #OcupaCBF (Brezilya Futbol Konfederasyonu’nun kısaltması CBF), ‘Federasyonu İşgal Et’ anlamına gelen hashtagi kullanarak yapılan çağrıda, inisiyatifin sivil olduğu ile birlikte demokratik ve şeffaf bir yönetim talebi istedikleri için eylem yapacakları bildirildi.

Eyleme ve birliğe Fenerbahçe Futbol Takımı’nın eski çalıştırıcısı Zico, Corinthians’ın eski futbolcusu Socrates’in kardeşi Rai ve eski futbolcular Gilberto Silva ve Juan’ın yanı sıra yazar ve müzisyen Chico Barque da destek veriyor.
Son üç başkanın uluslararası soruşturmalarda adının geçmesinin, bu üç başkandan birinin tutuklanmış olmasının, diğerinin kayıplara karışmasının, bir diğerinin ise yaptıklarına göz yumulmasının Brezilya futbolunu kötü temsil ettiği vurgusunu yapan birlik yeni bir seçim yapılmasını talep ediyor.
Bom Senso F.C., 2014 yılında Brezilya’nın ev sahipliğinde düzenlenen Dünya Kupası öncesinde, Dünya Kupası’nın ev sahipliğinin yerel lig maç takvimini sıkıştırmasını protesto etmek için kurulmuştu.

Son 3 başkana ceza

FIFA , FBI’ın yürüttüğü soruşturma doğrultusunda son aldığı kararla, Brezilya Futbolunu yöneten son 3 başkan Ricardo Terra Teixeira, José Maria Marin ve Marco Polo Del Nero futbolden men edilmişti.

Brezilya bölgesel liginde yer alan Goias ve Sao Paulo takımlarının mücadelesinde futbolcular maçın ilk saniyelerinde paslaşmayarak bu durumu protesto etmişlerdi. (Brezilyalı Futbolculardan İlginç Protesto)

(pfd.org.tr)

Fanatik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here