MUSTAFA DENİZLİ'DEN LAZİO VE BEŞİKTAŞ DEĞERLENDİRMESİ

0

UEFA Avrupa Ligi'nde son 32'ye kalan takımların eşleşmeleri gerçekleşti. Galatasaray, İtalyan ekibi Lazio ile eşleşti. Bu kura sonrasında Sarı Kırmızılı takımın teknik direktörü Mustafa Denizli, değerlendirmelerde bulundu.

İşte Mustafa Denizli'nin değerlendirmeleri:

İtalyan, Fransız, İngiliz, Alman bir tanesi çıkacaktı. İtalyan takımı geldi. Türk takımlarının İtalyan takımları ile son zamanlarda oynama imkanı oldu. Kuranın iyisi kötüsü olmaz. Biz iyiysek kim gelirse gelsin problem değil. Ümit ediyorum ki o tarihte çok daha iyi bir çizgide olacağız. Dolayısıyla bu turnuvanın içerisinde yer alan tüm takımlar güçlüdür. Biz Galatasaray olarak gücümüzü biliyoruz. Galatasaray'ı daha yükseklere çıkaracağız. Mutlaka çıkacaracağız. Keyifli bir kura oldu. Biliyorsunuz Juventus'a karşı bir başarı yakaladık. Umarım bir tekrarı olur. Kura senin oynadığın zaman, senin çizgin nasılsa o derece önemli. Biz de o dönemlerde bugünkü çizgimizin çok daha üzerinde olacağız.

Turu nerede geçersen geç avantaj odur. İster evinde geç, istersen dışarıda geç ama geç. Biz de bütün gücümüzle turu geçmeye çalışacağız. İstanbul'da mı yaparız, Roma da mı yaparız bilmiyorum ama yapacağız.

Biz iyi takım olduğumuzu biliyoruz. Kriz olarak adlandıramayacağımız bir dönem yaşadık. Galatasaray'ın hedefleri bellidir. Bu hedeflerin altına kesinlikle düşmeyiz. Önümüzdeki haftalarda bu konu ile ilgili daha net konuşmalar yapacağız. Derbi gününde böyle bir eşleşme gününün de olması tamamen tesadüf. Adeta ikiye bölünüyorsun. Takımla birlikte bekledik rakibimizin kimin olacağını. Hem ebedi dostumuz hem de 90 dakika ezeli rekabet edeceğimiz bir takımla oynayacağız. İki takımın da hedefi belli. Zor bir 90 dakika olacak. En iyi şekilde geçeceğiz.

Benim yaptığım bütün gözlemler, geldiğim gün ile bugünkü gözlemlerimdir. Bunun üzerine yüzde 3 mü koyuyoruz, yüzde 5 mi koyuyoruz bilmiyorum ama mutlaka koyuyoruz. Bu tespit kesin. Üzerine koyuyoruz. Daha doldurabildik mi üzerine koya koya hayır ama o tarihlerde koymuş olacağız.

Hiç kimse devre arası diye bahsetmesin. Bu devre arası değil. 1 haftalık kısa bir süre. Topu topu bitişi ile başlangıcı arasında 12 günlük bir fark olan bir devre arasından bahsediyoruz. Daha önceden yapılan bir program var. Ona sadık kalacağım ama değiştirilmesi gerekiyorsa da değiştireceğim.

Taraftarımız da bizim gibi hedefimizin ne olduğunu biliyor.

 

Fanatik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here