MEHMET DEMİRKOL: PEREİRA'NIN SÖYLEDİĞİ AYIP

Takip Et:

Demirkol’un değerlendirmeleri şu şekilde:

"Başakşehir hakkını verdi"

Başakşehir gerçekten hakkını veren bir takım. Türkiye’nin en iyi orta sahalarından birini zorunluluktan stopere çekiyorsun. O da iyioynadı. Mehmet Batdal olağanüstü oynadı. Tek bir hataları var. Badji’yi neden o kadar uzun sahada tuttu Abdullah Avcı anlamak mümkün değil… 3. dakikada Nani’ye yaptığı faul direkt kırmızı olabilir. Son Souza’ya yaptığı faul bile kırmızı kart… Emre böyle oynasa onu tutabilirsin. Çünkü buna değeceğini düşünürsün… Ama Badji’yi neden oyunda tutuyorsun? Bunun dışında 10 numaraydı Başakşehir… Son 10 dakikada da gol bulabilirlerdi. Fenerbahçe’nin artık 1 kişi fazlayken oyunu kontrol altına alması lazımdı.

"Caner ve Gökhan artık bağlı değil"

Fenerbahçe, mersin maçından beri aynı şeyi yapıyor. Takım orta sahaya çok yakın duruyor. Ben Alves’i eleştiriyorum ama dün o da iyiydi. İlk yarıda da karambolden de olsa Fenerbahçe’nin ciddi pozisyonları var. Ama ne isteniyor? Bu kadronun ince işleri daha fazla yapması… Bu homurtuların sebebi bu… Hocanın kendini farkettirmesi lazım. En azından artık Gökhan ve Caner’i geride bağlamadığı için ona teşekkür ediyorum. Ama orta sahada artık Diego-Ozan-Topal’ı görmemiz lazım. İki yönlü orta saha olması lazım. 

"Pereira’nın kadro açıklaması ayıp"

Pereira "Benim iki santrforum var. En azı 4 tane olması lazım" dese tamam. (‘Kadrom dar’ açıklaması için) Ama onun dışındaki açıklamaları gerçekten ayıp… Kadlec Galatasaray’da direkt oynar. Fenerbahçe’nin hücum kadrosu da fena değil ama yine ‘Sow gitti zor durumda kaldım’ dese anlarım. Onun dışındakiler olmaz. Tekrar ediyorum Fenerbahçe’nin üçüncü stoperi Kadelc Galatasaray’da direkt oynar.

"Alexvari bir oyuncu ve Aykut Kocaman gibi br forvet lazım"

Saha şartlarından Volkan da Pereira da şikayet ediyor. Bu çok enteresan bir durum. Volkan tam bir röntgen çekmiş açıklamalarıyla. Fenerbahçe Diego’nun yerine Alexvari bir oyuncu bulursa müthiş olur. İki çeşit santrforu var Fenerbahçe’nin biri canavar gibi ama çok teknik değil. Diğeri çok klas ama bazı şeyleri hala oturtamadı. Fenerbayhçe’nin Aykut Kocaman gibi bir forvete ihtiyacı var. Kalabalık içinde iş bitirecek forvet lazım. Çünkü iş sıkışınca her şey Gökhan’ın çalımlarına kalıyor.

Nani’nin golü…

Harika bir gol attı Nani… Gerçekten müthişti. Ofsayt tartışmaları var. Hakem yorumcuları ‘Yok’ diyor. Bence de yok. Ama bayrak kalksa çok da bir şey diyemezsin. Bence Van Persie, Volkan’ı (Babacan) etkilemiyor.

"Fernandao bir bakar Ocak ayında yok"

Neden çıkarken bunu yaptı anlamadım. Protestonun sana bir faydası olması lazım. Muhtemelen, ‘Van Persie formsuz, ben de yavaş çıkarsam seyirci bana hak verir’ diye düşünüyor. Sanki 4-0 öndesin… Ocak ayında bir bakarsın yoksun… Çünkü Fernandao güçlü değil. Devre arasında net bir santrfor ya da 9,5-10 numara bir oyuncu lazım.

"Bir takımın Van Persie sorunu olmaz"

Van Persie sorun olmaz. Bir takımın böyle bir sorunu olamaz. Fernandao’nun yerine iki oyuncu alırsın unutulur gider. Oyundan çıkarsın… Ne var bunda? Çok yanlış hareket… Hızlı çıksa seyirci ‘Bak çıkarken bile adam hızlı çıkıyor’ diyecek, değer verecek.

"Pereira hiçbir yere gidemez"

"Telefonla direktif geldi mi, gelmedi mi?" Pereira bu soruya ne diyor? ‘Gelmedi’. Gelirse de ‘Giderim’ diyor. Hiçbir yere gidemez.

"Bu işin üstadı Denizli’dir"

Şu maç derli toplu bir statta oynansaydı keşke… İki takımın defansında sıkıntılar var. İki takımın da hücum da her an her şeyi yapabilecek oyuncuları var. Bu işin üstadı Mustafa Denzili’dir. Şenol Güneş’le ilgili tek bir eleştiri yapacak olursam da bu işin psikolojisini bazen iyi idare edemediğidir. Çok enteresan bir karşılaşma olacak.

Beşiktaş’ın Tolga Zengin problemi…

Herhalde kariyerine başladığından beri Şenol Güneş’in yaşadığı en kötü kaleci performansı… Burada kaleci antrenörünün de etkisi olmalı. Kaleci antrenörünün de elinin değmesi lazım. Tolga’nın psikolojisinin nasıl ayarlanması lazım? Oynayacak mı? Çok soru var. Sporting maçında çok ciddi iki hata yaptı. Ama bu iş nasıl olur? Şenol hoca Sporting maçı biter bitmez, ‘Galatasaray maçında sen oynayacaksın’ demeliydi.

Fanatik