FATİH TERİM'DEN KURA YORUMU

Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim, rakipler hakkında değerlendirmede bulundu.

Paris’te gerçekleştirilen kura çekimi sonucu EURO 2016’da İspanya, Çek Cumhuriyeti ve Hırvatistan ile D Grubu’na düşen A Milli Takım’ın sert rakiplerle karşılaşacağını dile getiren Terim, şu ifadeleri kullandı;

‘Her şeyi deneyeceğiz’

"Valla bir defa hayırlı kuralar dememiz lazım. Diğer otoritelerin söylediğine göre çok sert bir grup. Burada olmaktan son derece keyifliyiz ve gururluyuz. Açıkçası her şeyi deneyeceğiz."

‘Hayat sürprizlerle dolu’

"Yine Çek Cumhuriyeti son maça geldi. Hayat sürprizlerle dolu. Çek antrenörü bana "Sana söylemiştim" dedi. Onu hatırlattı az önce."

‘Yeni yıldızlar çıkaracağız’

"Oyuncularıma her zamanki gibi güveniyorum. Burada çok enterasan işler yapacağımızı ve yeni yıldızlar çıkaracağımızı düşünüyorum. Adalet için, barış için, sevgi için futbol en önemli argüman. Bunu bugün yine gördük. Maçlar kazanılır, kaybedilir…"

‘Kağıt üzerinde en zor gruplardan biri’

"Burada her zamanki gibi ilk 2’yi düşüneceğiz. Ama 2. olamazsak ise 3. olmayı düşüneceğiz tabii ki. Kağıt üzerinde en zor gruplardan biri bizim grubumuz. Çalışacağız, daha çok çalışacağız. Sahadaki oyun kalitesi, benim için her şeyden daha önemli."

Fanatik