RZA ÇALIMBAY: GELEN FIRSATLARI İYİ DEĞERLENDİRDİK

0

Karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Çalımbay, rakipleri ile zorlu bir maç yaptıklarını anlatarak, "Torku Konyaspor ligin en dirençli takımlarından bir tanesi. Çok iyi bir kadroya sahipler, disiplinli oynuyorlar. Bu maçın zor olacağını bekliyorduk" dedi.

Mücadelenin başından sonuna kadar oyundan kopmadıklarını belirten 52 yaşındaki teknik adam, şunları kaydetti:

"İlk yarı iki gol bulduk. Belki daha fazlasını da bulabilirdik. Maçın geneline baktığınızda, iki takım da oyundan hiç kopmadı. Gelen fırsatları iyi değerlendirdik. Biraz daha dikkatli olabilseydik, o zaman daha rahat kazanabilirdik. Karşılaşmayı zora soktuk ama kazanmasını da bildik. Maçın sonlarına doğru hem havadan hem de yerden çok iyi mücadele ettik. İyi bir galibiyet aldık."

Sezonun ilk yarısında iki karşılaşmalarının kaldığını hatırlatan Çalımbay, "Bu maçlar bizim için çok önemli. İkinci yarıda bütün takımlar için karşılaşmalar çok zor geçecek. Telafisi olmayan maçlar oynanacak. Belki de rakiplerimizi çok değişik takımlar olarak göreceğiz. Herkes takviye yapacak. Bu yüzden kalan iki maçı iyi şekilde bitirirsek, bizim için avantaj olacak" şeklinde konuştu.
Rıza Çalımbay, ara transfer döneminde 1-2 oyuncu transfer ederek, alternatifli bir kadro oluşturmak istediklerini sözlerine ekledi.

Fanatik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here