BEDAVA! LEANDRO DAMİAO ARTIK SERBEST!

0

Neymar, Ganso ve Leandro Damiao… Bu 3 oyuncu zamanında Brezilya’nın yeni yıldızları olarak futbol piyasasına çıktı. Bu oyunculardan Neymar beklentileri fazlasıyla karşılayıp Brezilya Milli Takımı’nda kaptanlığa kadar yükseldi, futbol yaşantısı Barcelona ile zirve yaptı.

Diğer iki isimden Ganso, yaşadığı sakatlıklar nedeniyle düşüşe geçti. Brezilya futbolcunun fenomen golcüsü olması beklenen Leandro Damiao da istikrarsızlığı nedeniyle o beklenen patlamayı bir türlü yapamadı.

HERKES AVRUPA’YA DERKEN 13 MİLYON EURO’YA SANTOS’A!

2013 yılında herkes Damiao’nun Avrupa’ya transfer olmasını beklerken, o sürpriz bir şekilde 13 milyon Euro bonservis bedeli karşılığı International’den, Santos’un yolunu tuttu.

Performansı gittikçe düşen Damiao, geçtiğimiz yılı Cruzerio’da kiralık olarak geçirdi.

İSTEDİĞİ KULÜPLE İMZALAYABİLİR!

Uzun süre Fenerbahçe’nin de gündeminde yer alan 26 yaşındaki futbolcu, Santos kulübüyle alacakları nedeniyle mahkemelik oldu ve alınan karar sonrası Damiao serbest kaldı.

Oyuncunun temsilcisi Vinicius Prates, Damiao’nun istediği takımla sözleşme imzalama hakkına sahip olduğunu söyledi.

Bu haber sonrası transfer piyasası da bir hayli hareketlendi. Başta eski kulübü İnternational olmak üzere, Avrupa’dan da bir çok takım golcü futbolcuyu renklerine bağlamak için harekete geçti.

FENERBAHÇELİLER HAREKETE GEÇTİ!

Transferde bir numaralı hedef haline gelen Leandro Damiao’ya Türk takımları da kayıtsız kalmayacak gibi görünüyor.

Yıldız futbolcunun serbest kaldığı haberinin çıkmasının ardından özellikle Fenerbahçe taraftarları sosyal medya üzerinden yönetime Damiao’yu alın mesajını vermeye başladı.

Taraftarlar, Van Persie’nin bir türlü uyumu yakalayamaması ve forvet bölgesinde sayıca eksik olan Fenerbahçe’nin,  bonservisi elinde olan Damiao için yeniden bir hamle yapması gerektiğini dile getiriyor.

Fanatik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here