3 BÜYÜKLER VEDAT MURİQİ'NİN PEŞİNDE!

0

2014 yılında Arnavutluk Teuta Durres takımından Giresunspor’a transfer olan 21 yaşındaki genç golcü Muriqi, bu sezon 13 maçta 9 gol atarak üç büyüklerin ilgi odağı olmayı başardı.

FATİH TERİM YAKINDAN TAKİP EDİYOR

Vedat’ın 2017’in Mayıs ayına kadar Giresunspor ile sözleşmesi bulunuyor. Genç oyuncuya Almanya ve İngiltere’den de talipler var. Giresunspor yetkilileri bu konu ile ilgili ”En çok parayı kim verirse o takıma vermekten yanayız” diyerek tepkisini gösteriyor. Arnavut ve Türk vatandaşı olan 1.94lük golcü oyuncuyu Milli Takım teknik patronu Fatih Terim ve ekibi de yakından takip ediyor.

VEDAT MURİQİ KİMDİR?

Muriqi futbola 2005 yılında ülkesinin KF Liria takımında başladı. 2011 yılında profesyonel oldu. Bu takımda 10 maça çıktı 3 gol attı. 2013 yılında ise KS Teuta takımına transfer oldu. Bu takımda 18 maça çıktı 2 gol attı. 2014 yılında ise KS Besa takımına alınan oyuncu,2013-14 ara transfer döneminde Eskişehirspor’a denenmeye alındı. Sezon sonunda ise Eskişehirspor’a transfer oldu. Bu takımla hazırlık maçlarına çıkan Muriqi, transfer sezonu bitmeden Ağustos 2014’te Giresunspor’a transfer oldu.

Arnavut asıllı forvet, Vedat Muriqi bu yıl Türk vatandaşlığına geçti.

Kaynak: Radikal

Fanatik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here