SLAVEN BİLİC'TEN FLAŞ KARAR! KULÜBÜ TAŞIYOR

0

Beşiktaş’ın başında bulunduğu süre boyunca sürekli saha zeminleriyle başı dertte olan Slaven Bilic, Ada’da benzer sıkıntıyı yaşamaya devam edince kendi kendisi soruna çözüm üretti. Hırvat çalıştırıcı, stat inşaatı nedeniyle maçlarını başka sahalarda oynamak zorunda kalan Kara Kartal’ın başında bu sahalarda sık sık kötü zeminden şikayet etmişti.

West Ham United’ın son dönemde üst üste sakatlıklar vermeye başlaması, deneyimli çalıştırıcıyı çözüm arayışına itti. Victor Moses, Dimitri Payet, Diafro Sakho ve Enner Valencia’nın ardından son olarak takımın yıldızlarından Manuel Lanzini de sakatlanmış ve 1.5 ay sahalardan uzak kalaacğı ortaya çıkmıştı.

Kulübün 50 yıllık yuvasıydı

Bilic bu sakatlıkların sorumlusunun tesislerdeki saha olduğunu söyledi. 1962 yılında inşa edilen ve bir süre sonra West Ham United’ın A takımının çalıştığı saha hüviyeti kazandıktan sonra 50 yılı aşkın süredir takımın idmanlarını yaptığı Chadwell Heath’i terk edeceklerini açıkladı.

Pazartesi gidiyorlar

West Ham hocası, "Pazartesiden itibaren antrenmanlarımızı Rush Green’de yapacağız. Chadwell Heath’teki zeminin üst yumuşak, altı ise sert. Olabilecek en kötü kombinasyon. Ben de bu yüzden zeminin daha iyi olduğu diğer yere gitmeye karar verdim. Bu yüzden çim sorumlusu ya da sağlık ekibi suçlu değil. Sadece gerçek bu" dedi. Rush Green’de kulübün genç takımları çalışıyordu.  (Skorer)

Fanatik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here