BİLLY MEHMET: TÜRKİYE'YE GİTMEYİN

Babası Kıbrıs Türk’ü olan İngiliz doğumlu 31 yaşındaki oyuncu yaptığı açıklamada şunları söyledi;

’10 kat daha acımasız’

‘Eğer Old Firm derbisinin (Celtic-Rangers) kötü olduğunu düşünüyorsanız, Fenerbahçe – Galatasaray derbisini görmediniz demektir. 10 kat daha kötü, 10 kat daha acımasızdır. Eğer ev sahibi takımın oyuncuysanız krallar gibi davranırlar ama deplasmandaysanız uğradığınız taciz acımasızdır. Stadyumdaki atmosfer kulaklarını kanatabilir. Biraz da ırkçılıkla karşı karşıya kalma ihtimaliniz var.’ dedi.

‘Ben Celtic taraftarlarının yerinde olsam…’

İstanbul’a gidecek Celticlilere tavsiyelerde bulunan Billy Mehmet, ‘Orada terör tehlikesi var. Oldukça da endişe verici. Ben Celtic taraftarının yerinde olsam evimde kalır ve maçı TV’den izlerdim.’ dedi.

İskoç taraftarlara metro konusunda uyaran 31 yaşındaki oyuncu: ‘Eğer kavga etmek istemiyorsanız metroya binmeyin. Metroda taraftarlarla karşılaşırsanız sorun çıkarmak için uğraşırlar. Yanınızda çocuklar da varsa metro kullanmamanız en iyisi’ dedi.

‘Terör ve düşürülen Rus uçağı’

‘Türkiye’de terör tehlikesinin yanı sıra, düşürülen Rus uçağının yarattığı Türkiye-Rusya krizi var. Ayrıca saldırı ve olayların genellikle yapıldığı Taksim Meydanı, stadyumdan pek de uzak değil.

‘Kabul edilemez’

‘Türkler anlaşılması zor bir taraftar topluluğu. Onlarla ilgili kabul edilebilir bir yan bulamazsınız. Yunanistan’la oynadıkları milli maç sırasında Paris için saygı duruşunda Allahü Ekber diye bağırdılar. Bu kabul edilemezdi. Saygı göstermen beklenen bir durumda bunu yapamazsın. Bunun gibi ciddi bir durumda bile bu olayı yapabilen bir taraftar topluluğundan Celtic maçında da bir şeyler yapması beklenebilir’ dedi.

Billy Mehmet sözlerini ‘Ben olsam tavsiyelere uyar, statta koltuğumdan kalkmazdım.’ diyerek sonlandırdı. (Skorer)

Fanatik