MEHMET DEMİRKOL: HER ŞEYİ BİLDİĞİNİ SANAN O YÖNETİCİ

Demirkol’un değerlendirmeleri şu şekilde:

Astana’ya deplasmanda giden ilk takımın Galatasaray olması bir dezavantajdı. Herkes orada puan kaybetti ama o beraberlik Galatasaray’ı çok karıştırdı. O puan kaybından sonra rapor istendi, ortam gerildi.

"Galatasaray uluslararası bir takım"

Mustafa hoca Avrupa’yı ister… Bazı takımlar vardır yerel kalması faydalıdır. Galatasaray, uluslararası bir takım… Avrupa’da olması gerekir.

UEFA Avrupa Ligi Mustafa Denizli’nin oyuncuları için başka bir şey ifade edebilir. Ama Fenerbahçe için etmez bence… 1 Şubat’ta Fenerbahçe "Avrupa Ligi’nden de kurtulmak iyi oldu" diyebilir. Çünkü en baştan Şampiyonlar Ligi olmamıştı. Ama Galatasaray yeni bir amaca doğru gidiyor.

"Bursa maçında çok da iyi değillerdi"

Bursaspor maçında Galatasaray’ın 46 ve 68. dakikalar arasında pozisyonu bile yok. Hamza Hazmaoğlu varken en azından bir 20-30 dakikalık bölümleri vardı. Bursaspor maçında Sneijder’in sadece 1 şutu var. Morali çok iyi değil gibi gelmişti bana… Çünkü dert ediniyor. Dert edinen de en önce kırılır. Bursa maçında böyle bir havadaydı.

"Genç ve her şeyi bildiğini düşünen yönetici…"

Amatörce bile değil. Dün dedik ya ‘Bir sakinleşin’ diye… Bundan işte… Çok büyük falso… Hamza Hamzaoğlu’nun gönderilmesi Duygun Yarsuvat’ı muhalefet konumuna getirmiş olabilir. Mustafa Denizli’yle iyi sonuçlar alınması bunları unutturur ama kulübün içindeki birçok ismin dikkatini çeker bu açıklama… Kulübün içinde her şeyi bildiğini düşünen, iş dünyasında başarılı isimlerde problem olabilir. Futbol başka bir şey. Twitter’daki ‘Trending Topic’e göre açıklama yapamazsın… Futbol başka bir şey. Haberdar ol analizini yap. Bu olmaz. Biz de hata yapıyoruz. Sosyal medya, gazete gibi televizyon gibi değil. Bu açıklama beni çok şaşırttı, bu kadar gardsız saldırı olmaz. Alex anında bitirdi işi…

"Jose Sosa çok kullanışlı…"

Santrfor oynamaz, savunmada oynamaz ama orta sahada birçok noktada bulunur. şenol Güneş de ona ekstra görev veriyor. Ayrıca hep daha fazlası isteniyor ondan… Bu da onun yüksek potansiyelini gösteriyor.

Serkan Tokat’ın notu…

Bir hakeme ceza olarak 7.4 not veriliyorsa orada bir problem var demektir. Puanlama sisteminin değişmesi şart.Düdüğü ve kıyafeti tam olursa 7 veriliyor herhalde. Donunu çıkarsa 1 alacak o zaman…

Lucescu Trabzon’a gelir mi?

Lucescu Türkiye’deki sistemi eleştiriyor. Başkanlar, taraftarlar bu sistemin önemli yapı taşları… sADECE BAŞKANLARI DA ELEŞTİRMİYOR. Galatasaray şampiyon oldu, Fenerbahçelilerin transferleri sonrası küme düşmüş gibi üzüldüler. Transfer olunca ne oluyor? Piyasaya para giriyor ve bundan sebeplenenler oluyor. Sistem böyle bozuluyor.

Fanatik