UEFA BÖLGELER KUPASI ÖN ELEME KURALARI ÇEKİLDİ

0

Geçen sene düzenlenen finallerde ülkemiz adına mücadele eden Ankara Bölge Karması’nın turnuvada Fair-Play ödülü almasından dolayı Ankara Bölge Karması Teknik Direktörü Mustafa Özer’in, UEFA Yönetim Kurulu Üyesi ve Genç-Amatör Futbol Komite Başkanı Sandor Csanyi ile birlikte çektiği kura sonucunda Türkiye; Eleme Turu 5. Grup’ta Kuzey İrlanda, İsviçre ve Moldova ile eşleşti. Grup maçlarının ne zaman ve hangi ülkede oynanacağı ise önümüzdeki günlerde belli olacak. 2016-17 UEFA Bölgeler Kupası’nda ise ülkemizi, amatör bölge karmaları arasında yapılacak Türkiye Şampiyonası’nı kazanan ekip temsil edecek.

Türkiye’ye Fair-Play ödülü

Diğer yandan, geçen sezonki şampiyonada; oyuncuların gördüğü kartlar, futbolcuların ve teknik adamların davranışlarının değerlendirilmesi gibi kriterlere bakılarak yapılan değerlendirme sonucunda turnuvada mücadele eden 32 takım arasından Fair-Play Ödülü’nü kazanan ve turnuvada ülkemizi temsil eden Ankara Bölge Karması’na ise ödülü kura çekiminden önce verildi. Fair-Play Ödülü’nü Ankara Bölge Karması adına teknik direktör Mustafa Özer aldı.

8 takımın 4’erli olarak 2 gruba ayrıldığı 2016-2017 UEFA Bölgeler Kupası Ön Eleme Turu’nda grup birincileri Eleme Turu’na yükselecek. Türkiye ise şampiyonaya Eleme Turu’ndan itibaren katılacak. Eleme Turu’nda 32 takım mücadele edecek ve 4’erli 8 gruba ayrılacak. Grup birincileri, finallere katılmaya hak kazanacak. 8 takımın mücadele edeceği finaller, Haziran 2017’de düzenlenecek. Finallere, son 8’e kalan takımlardan birinin bulunduğu ülke ev sahipliği yapacak.

Fanatik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here