‘İKİ POZİSYONDA DA EL VAR!..’

0

Fenerbahçe'nin 10 kişi kaldığı ve iki kez geriye düştüğü karşılaşmada birçok gel-git yaşanırken, 6. dakikada Gaziantepspor'un bulduğu gol öncesi yaşanan ikili mücadele de gündeme oturdu.

Tümer Metin: Net el var

Pozisyonla ilgili yayıncı kuruluş Lig Tv'deki Maraton programında görüntülü analiz yapılırken, eski futbolcu ve yorumcu Tümer Metin, golden önce Gaziantepspor stoperi Arokoyo'nun topa elle dokunduğunu ve golün bu şekilde geldiğini söyledi. Tümer Metin ayrıca kale arkası hakeminin de pozisyonu net şekilde görmesi gerektiğini belirtti.

Gol nasıl olmuştu?

Gaziantepspor, 6. dakikada sağ kanattan kullanılan korner sonrası maçta 1-0 öne geçmişti. Ön direğe gelen topta Volkan, meşin yuvarlağı çelememiş ve ondan önce Arokoyo dokunarak topu arka direğe göndermişti. O bölgede de Josef de Souza'dan önce Camara ayak sokarak takımı adına golü atmıştı.

Ersun Yanal: Alper elle kontrol ediyor

Fenerbahçe'nin 65. dakikada Alper Potuk'la bulduğu gol de tartışılan pozisyonlardandı. Diego'nun pasında ceza sahası içinde bomboş kalan Alper, Karcemarskas'ı avlamıştı. Yayıncı kuruluş yorumcularından ve Fenerbahçe'nin eski teknik direktörü Ersun Yanal bu pozisyonda Alper'in topu elle kontrol ettiğini belirtti.

Aynı şekilde Tümer Metin de, topun Alper'in eline değdiğini ancak bu pozisyonda hakeme çok fazla yüklenmemek gerektiğini söyledi.
 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here