RIZA ÇALIMBAY: FARK OLABİLİRDİ

0

Çalımbay şunları söyledi:

"Maç saatlerine dikkat edilmesi lazım"

Daha önce de söyledik ama özellikle Ankara’da oynanan gündüz maçlarının erken oynanması bence büyük bir hata. Hele kışın sahaya baktığınız zaman belli bölümleri buz tutuyor. Onun için mümkünse böyle maçları daha geç saatlere alırsalar veya öğleden sonraya alırsalar o zaman daha iyi şeyler olur. Allah korusun sakatlığından tutunda her türlü şeyin yaşanacağı bir ortam oluyor saha. Buna dikkat etmemiz gerekiyor.

"Son pasları yapabilsek…"

Maç tabii ki ortada geçen bir maçtı. Rakibimiz on kişi kaldıktan sonra bunu iyi kullandık, iyi şeyler yaptık. Maçı bazen kendi kendimize zora soktuk. Eğer son paslarımıza dikkat edebilseydik, bir kişi fazla oynama avantajını daha iyi kullanabilseydik, bugün daha farklı, daha rahat bir maç olabilirdi. Ben takımımın oyunundan, sadece bu maç değil, bundan önce gösterdiği performanstan oyunundan çok memnunum. İnşallah sonuna kadar da böyle devam eder.

"Dirençli takımları karşısında 3 puan çok önemli"

Zaman zaman tabii ki böyle temposu düşük maçlarda oynayacağız. Deplasmanda ve Osmanlıspor gibi dirençli bir takıma karşı alınan 3 puan bizim için çok önemli. Kalan 3 tane açımız var ve bunları da biz yakışır bir şekilde, ligin ilk yarısını iyi bir şekilde bitirmeye çalışacağız. Takımımı tebrik ediyorum. Çok yoğun bir tempodan çıktık. Benim için önemli olan her zaman iyi bir istikrar yakalayıp, ligi iyi bir yerde bitirmek.

Fanatik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here