GALATASARAY VE FENERBAHÇE AYNI UÇAKTA…

Fenerbahçe ve Galatasaray kulüpleri bugün UEFA’ya mali raporlarını sunacak.

UEFA tarafından Finansal Fair Play incelemesine tabi tutulan ezeli rakiplerin yönetici ve profesyonelleri kritik toplantıda, “Denk Bütçe” konusunda kapsamlı bir bilgilendirme yapacak.

Fenerbahçeli idareciler, Denk Bütçe şartlarının nasıl yerine getirileceğini rapor halinde UEFA’ya iletecek. Sponsorluklar başta olmak üzere mali konularda yapılan gelir artırıcı çalışmalar sarı-lacivertliler tarafından masaya konulacak. UEFA’nın Nyon’daki merkezinde yapılacak toplantı Galatasaray için çok daha zorlu geçecek. Daha önce belirlenen süreler içinde mali kriterlerini yerine getiremeyen sarı-kırmızılılar bugünkü görüşmede sürenin uzatılmasını talep edecek.

Fenerbahçeli ve Galatasaraylı yöneticiler dün İstanbul’dan aynı uçakla İsviçre’nin Zürih kentine gitti. Sarı-lacivertli ekibin başında Asbaşkan Şekip Mosturoğlu bulunuyor. Sarı-kırmızılılar ise Dursun Özbek başkanlığında Zürih’e çıkarma yaptı. Genel Sekreter Fatih İşbecer, Futbol Direktörü Cenk Ergün ve Galatasaray Sportif AŞ Mali İşler Direktörü Sedef Hacısalihoğlu da ekipte yer aldı.

(Milliyet)

Fanatik