MEHMET DEMİRKOL: ORADA YİNE TOLGA ZENGİN OLACAK

0

Demirkol’un değerlendirmeleri şu şekilde:

Kadın basketbolundaki kriz

Galatasaray Kulübü’nün tabii ki ne olduğunu bilmesi gerekiyor ama maçtan önce bunu soruyorlar. Federasyon’dan ‘Merak etmeyin bir şey olmaz’ deniyor. Buradaki hatanın yüzde 99’u Federasyon’un… Yüzde 1 Galatasaray’ın. Tüm bunlar bu kadar açıkken, Federasyonun ‘Oynayın’ demesi büyük hata. Maçtan bir gün önce Fenerbahçe, resmi sitesinden açıklama yapıyor. ‘Bu oyuncuyu oynatırsanız hükmen yenik sayılırsınız’ diyor. Fenerbahçe bu açıklamayı yaparken, Federasyonun haberi yoksa, bu hatadan çok daha büyük bir şey demektir. Bu baya kıyamet. Hükmen mağlubiyet mantıklı değil. Geri dönülmesi de çok zor. Zannetmiyorum. ‘Abdullah Gül Üniversitesi maçında da bizi yenik sayın’ demesi lazım Galatasaray’ın… O zaman küme düşüyor. Ancak şöyle bir şey de var. Bu oyuncuyu Fenerbahçe de sezon başı istemiş ama bu durumlardan ötürü vazgeçilmiş.

"O çocuk 17 yıldır orada.."

‘O çocuk’ denilen kişi de 17 yıldır orada çalışan bir beyefendiymiş. O da biliyordur neyin nasıl yapılacağını herhalde. Ona da birileri ‘Yap’ demiştir. Çünkü maç öncesi aranıyor Federasyon… ‘Oynasın’ deniyor. Bu olmaz. Neresinden tutsan elinde kalıyor.

"Harun’ demek doğru değil"

Ne olursa olsun, ‘Harun’ diye bahsedilmesi de doğru değil.  Dursun Özbek, ‘Sokakta da biliriz’ diyor. Gerek yok. İçerik olarak haklı ama… Bir de kendi profesyonellerine sorması lazım, ‘Siz nasıl bilmezsiniz böyle bir şeyi, yazılı tek kağıt alamadınız mı? Sözlü onay olur mu?’ diye…

Fenerbahçe’nin itirazı…

İtiraz gerekiyorsa da eğer ben Fenerbahçelilerin yerinde olsam itiraz etmem. Maçı kaybetmişsin. Bunu Federasyonun halletmesi lazım. Zaten her şey ortada. İtiraz mı gerekli? Edene ‘Niye ediyorsun?’ demem ama ben itiraz etmezdim. Pusuya da yatabilirsin burada… Fenerbahçe en azından önceden söylüyor, ‘Bak! Bunu yaparsan yenik sayılacaksın’ diye uyarıyor.

Fenerbahçe’nin performansı

Mersin idmanyurdu, Molde ve Trabzonspor maçlarındaki oyunu ‘Hoca takımın hakkını vermeye başladı’ olarak görüyorum. Kamuoyunun ondan istediği ‘Paldır küldür saldır, defansı da boş bırak’ takımı değil bu… Bazı maçlar var, Kayserispor, Osmanlıspor maçları… Sadece savunma yaptılar. Çok kötü maçlardı. Pereira ne yaptı? Hasan Ali ve  Gökhan Gönül’ü hücuma gönderdi ve istenilen Fenerbahçe gözükmeye başladı. Müşteri haklıdır. Fenerbahçe Stadı bundan sonra dolar. Zaten Fenerbahçe lig ortalamasının çok üstünde…

"Mehmet Topal nerede, herkes orada…"

Mehmet Topal’ın pozisyonuna bizde ön libero deniyor. Çapa deniyor. ‘Libero’ serbest adam demek. Ama ön libero takımın en bağımlı adamıdır. Serbest bırakamazsın onu. Bu adam 20 metre geride olursa takım da geriye gider. İleride olursa tüm takım da ileride olur. Topal nerede olursa, tüm takım da orada olur.

"Beşiktaş 600 pozisyona girdi"

Fenerbahçe iyi oynadı ama Beşiktaş’ı beğenmedi kimse. Neden beğenmiyorlar anlamıyorum. 600 tane pozisyona girdiler. Olmadı. İki pozisyon verdiler. Mario Gomez’in ayakta duracak hali yok. Paris olayları belli ki onu çok etkilemiş.

"Tolga kötü de Muslera ve Volkan çok mu iyi?"

Tolga, Türkiye’nin en iyi kalecilerinden biri ama elleri çok iyiyken bile ayaklarında hep sorun var. Bunu Tolga da farkındadır. Stoperlerde çok ciddi problem olmasa da Şenol hocanın hızlı bir stoper istediği biliniyor ama Beşiktaş tüm bunların üstüne çıkacak oyunu zaten oynuyor. Beşiktaş’ın 3 senedir tek problemi camianın çabuk paniklemesi. Kaleci kötü! Peki ama Muslera çok mu iyi, Volkan sene başında çok mu iyiydi? Tolga’nın alternatifi var mı? Sen maçlara yine gideceksin ve o maçlarda yine Tolga olacak. Onu yüreklendirmen lazım.

"Arena turistik nokta olacak"

Müthiş bir stat yapılıyor. Bu gerçekten delilik. Saray yapılıyor orada. Bu kadar çabuk paniklemeye, sinirlenmeye ne gerek var?

Fanatik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here