GARY NEVİLLE VALENCİA İLE ANLAŞTI

0

Futbolu bıraktıktan sonra SKY televizyonunda yorumculuk yapan ve yaptığı analizlerle futbolseverlerin beğenisini kazanan Neville beş aylığına Valencia’ya head coach olmayı kabul etti.

Sky televizyonunun kendisine yaptığı beş senelik 15 Milyon Poundluk teklifi kabul etmeden Valencia ile anlaşan Neville’in bu kararı İngiltere futbol kamuoyunda ‘İngiltere milli takım hocası olmak için kulüp çalıştırması ve deneyimini arttırması gerekiyordu. EURO 2016’da Hodgson’ın yanında olacak. Hodgson’ın görevi bırakmasından sonra İngiliz milli takımının hocası olmaması için hiçbir neden olmayacak.’ şeklinde görüş birliği yaptılar.

BİR DE İŞİN VALENCİA TARAFINA BAKMAK GEREKİYOR

Neville’in kontratı beş aylık. Acaba Valencia kulübü sahibi Peter Lim uzun zamandır takımın başında görmek istediği Mourinho’nun koltuğunu 5 aylığına Neville mi dolduruyor? Bu konuda Valencia’dan gelen haberler beş ay sonra Mourinho’nun takımın başına geçeceği doğrultusunda.

Mourinho’nun menajeri Valencia’nın sahibi Peter Lim ile çok eski arkadaş ve dost. Sezon sonunda Chelsea ile olası bir ayrılıktan sonra Mourinho, Barcelona ve eski takımı Real Madrid ile rekabete girmek için ideal bir ortam bulmuş olacak.

NEVİLLE BUGÜN TANITILIYOR

Ardından Peter Lim’in ve Neville kardeşlerin Paul Scholes’un sahibi olduğu Salford City – Hartlepool federasyon kupası maçını izledikten sonra Cumartesi günü yeni takımının Barcelona ile oynayacağı maçı Mestella’da hocalık yapan kardeşi Phil ile izleyecek.

Neville’in ilk resmi maçı Şampiyonlar liginde Mestellada oynayacakları Lyon maçı olacak.

Neville "Bu göreve getirildiğim için çok heyecanlıyım. Valencia çok büyük bir kulüp. Oyunculuğumda Valencia seyircisinin takıma ne kadar katkıda bulunduğuna şahit oldum." dedi.

Bu konuda İngiltere hocası Roy Hodgson "Valenciada Alacağı tecrübe  milli takım için çok faydalı olacak" açıklamasında bulundu.

Yorumculuğu da bıraktı

Aynı zamanda SkySports’ta yorumculuk da yapan Gary Neville, bu görevini de bıraktığını açıkladı.

Edip Adanır – Londra

Fanatik

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here