İTALYAN FUTBOL EFSANESİ ZOFF KORKUTTU

Takip Et:

 İtalyan futbolunun efsane isimlerinden eski kaleci ve teknik direktör Dino Zoff’un geçirdiği sinir sistemi rahatsızlığı (Nörovejetatif) sebebiyle hastanede tedavi gördüğü belirtildi.

İtalyan basınına yansıyan haberlerde, 73 yaşındaki İtalyan futbol adamının başkent Roma’daki bir klinikte son birkaç haftadır yaşadığı rahatsızlık nedeniyle tedavi gördüğü ortaya çıktı. Zoff’un geçirdiği rahatsızlık sebebiyle yürüme güçlüğü çekebileceği ifade edildi.

Hastalığının ardından Zoff’a İtalyan spor camiasından destek mesajları yağdı.

Zoff’un uzun yıllar hem formasını giydiği hem de teknik direktör olarak görev yaptığı Juventus, sosyal paylaşım sitesi twitter’dan yazdığı iletisiyle eski oyuncusuna destek çıktı. Siyah-beyazlıların twitter hesabından, "Zoff, güçlü biri, o bir efsane. Onu destekliyoruz" denildi.

İtalya Serie A Kulüpler Birliği twitter adresinden, Zoff’un bir fotoğrafı eşliğinde atılan tweette, "Haydi Dino. Sen hiçbir zaman vazgeçmezsin. Bunu da yenersin" yazıldı. Dino Zoff’un uzun süre çalıştırdığı bir diğer takım olan Lazio’nun teknik direktörü Stefano Pioli de eski meslektaşına şans diledi.

İtalya Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Giovanni Malago, Zoff’un durumuna üzülenleri sakinleştirmek istediğini belirterek, yakın dostu olan Zoff ailesiyle görüştüğünü ve eski milli futbolcunun durumunun iyiye gittiğini kaydetti.

1982 Dünya Kupası’nı milli takım kaptanı olarak 40 yaşındayken havaya kaldıran efsanevi kaleci Zoff, 1968’de Avrupa şampiyonu olan milli takımın kalesini de korudu.

Fanatik