DROGBA: BEN CHELSEA'DE OYNARKEN DEMEK İSTEMİYORUM AMA…

Takip Et:

Didier Drogba’nın açıklamaları:

”Ben Chelsea’de oynarken demekten hoşlanmıyorum fakat bazı gerçekleri gözardı etmememiz lazım. Birçok liderimiz vardı. Alman milli takımının kaptanı Michael Ballack, Frank Lampard, Michael Essien, Shevchenko gibi. Önemli isimler, önemli karakterler çok önemli oyuncular vardı takımda. Bizler  kötü neticelerden sonra hoca değişikliği düşünülürken sorumluluk alarak kötü giden durumu iyiye çevirirdik. Aramızda bunu yapacak birçok lider vardı. Takımdan birisi her zaman ‘Arkadaşlar birşeyler yapma zamanı takım iyi gitmiyor’diyecek liderlik özelliği olan oyuncular vardı ve onun söylediklerini yapardık.

Şu anda takımda bu özelliklerde sadece John Terry var. Onun da bu işi tek başına çözmesi zor. Yardıma ihtiyacı var. Diğer oyuncularda aynı mantalite olmalı.

‘ELBETTE CHELSEA’YE DÖNMEK İSTERİM’

Futbol kariyerim bittiğinde Chelsea’ye dönmek isterim.. Bu konuyu uzun zamandır konuşuyoruz. Hangi görevle geleceğim konusunu senelerdir konuşuyoruz. Bu isteğimin gerçekleşeceğine inanıyorum. Chelsea’de en son takımdan ayrılacak isim Mourinho’dur. Bunu anlamak için onu soyunma odasında futbolcularıyla konuşurken görmeniz gerekir.

BU SEZON LİGİ ARSENAL’İN KAZANMASINI İSTİYORUM

Petr Cech Arsenal’de oynadığı için onun takımının kazanmasını istiyorum. Chelsea kötü başladığı sezonda  ilk dörde girerse bu onlar için büyük başarıdır.

Edip Adanır / Londra temsilcisi

Fanatik