Hoşgeldiniz, Bugün 22.04.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
En Sıcak Haberler

YÜKSEL AYTUĞ ALTIN KELEBEK'İ BOMBALADI: 'SKANDALA KELEBEK KONDURMAK'

YÜKSEL AYTUĞ ALTIN KELEBEK'İ BOMBALADI: 'SKANDALA KELEBEK KONDURMAK'
Habere Puan Ver : (8/10)
15 Kasım 2016, 12:50

Sabah gazetesi yazarı Yüksel Aytuğ, Altın Kelebek gecesini sert bir yazı kaleme alarak eleştirdi...

Yüksel Aytuğ, argoda çok bilinen bir deyimi değiştirerek yazısına başlık yaptı. "Skandala 'Kelebek' kondurmak" başlıklı yazısında Yüksel Aytuğ, hayatı boyuncu bu kadar kötü organize edilmiş fiyasko bir ödül töreni görmediğini öne sürdü.

Salonda alınan güvenlik önlemlerini yerden yere vuran Yüksel Aytuğ, elinde mikrofonla birden bire ortaya çıkan Banu Alkan hayranını hatırlatıp "Ya elindeki mikrofon değil de bomba olsaydı" diye sordu ve "Bu geceden selametle evine dönebilen herkes kendini şanslı saymalı" dedi. Ödüllerin çoğunun Doğan Grubu yayın organları ve sanatçılarına verilmesini de eleştiren Aytuğ, geceye katılan ve sahneye çıkarılan bazı isimlerin neredeyse çıplak olmaları üzerine de Altın Kelebek'e seneye yeni bir kategori açılmasını önerdi. İşte Yüksel Aytuğ'un o yazısı:

"SKANDALA KELEBEK KONDURMAK!
Hayatımda bu kadar kötü organize edilmiş, kimsenin ne yaptığını bilmediği, ödüllerin de kategorilerin de saçma sapan belirlendiği, bu kadar fiyasko bir ödül töreni daha izlemedim, bir daha izleyeceğimi de sanmıyorum. Vallahi Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni'nin ardından altın fiyatlarının düşmesi bile olası... Uzun uzun yazmak istemiyorum. Zaten bugünden itibaren bu konuda her gazetede, her köşede pek çok yorum okuyacaksınız.

Ağzından çıkan her cümlede tekleyen Pelin Akil'in ilk sunuculuk denemesinin büyük hüsranla noktalanmasına mı yanayım, Okan Bayülgen'in şaşkın tavuk gibi ortalarda dolanmasına mı? Konuşturulmayan 'Diriliş: Ertuğrul' dizisinin yapımcı ve senaristine mi üzüleyim, kuliste ödülünü iade etmesine mi, yoksa Okan'ın özür niyetine yaptığı ve 'Bu diziyi hiç izlemedim' diye başlayan sözde telafi konuşmasına mı? Beni asıl kaygılandıran ise 'güvenlik' konusundaki boş vermişlik oldu. Törenin orta yerinde adamın biri, mikrofon kuşanmış bir halde sahneye çıkıp, 'Türkiye'nin en güzel kadını Banu Alkan nerede? Burada hiç güzel kadın yok' filan diye saçma sapan bir konuşma yaptı. Peki o adam ya Banu Alkan fanatiği olmayıp da bir terör örgütünün sözcüsü olsaydı? Ya da elindeki mikrofon değil de el bombası olsaydı? Bu geceden selametle evine dönebilen herkes kendini şanslı saymalı. Bir de nasıl kilo verip güzelleştiğini göstermek için sahneye bikini/ mayo ile çıkan ünlülerimiz var ki, onlara ayrı bir paragraf açmak şart oldu. Seneye Altın Kelebek'te 'En hızlı kilo veren teşhirci' kategorisi açılsa da emekleri boşa gitmese bari!

Bir de, televizyonla ilgili 14 ödülün yedisinin Doğan Grubu'na gitmesi de ilginçti. Meğer reyting ölçümlerinin, kamuoyu araştırmalarının, sosyal medya istatistiklerinin alayı yalan söylermiş; geçen yılın en başarılısı, Kanal D imiş!" (Yüksel Aytuğ-Sabah)
 

İLGİLİ HABERLER:

SULAR DURULMUYOR! BİR OYUNCU DAHA 'ALTIN KELEBEK'E SİTEM ETTİ

 

HÜRRİYET'TEN 'DİRİLİŞ ERTUĞRUL'UN ALTIN KELEBEK TEPKİSİNE İLK YORUM 

MERYEM UZERLİ’NİN “ALTIN KELEBEK”TEKİ O SÖZLERİ DİLDEN DİLE DOLAŞIYOR! TIKLAYIN!

 

ANALİZ! SKANDALIYLA KONUŞULAN ‘ALTIN KELEBEK’ RATING’LERDE NE YAPTI?

 

ALTIN KELEBEK'TE ŞOK! OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA GELDİ!..

 

ALTIN KELEBEK, HAYAT BAZEN TATLIDIR, O SES TÜRKİYE! İŞTE KAZANAN!

 

ERHAN ÇELİK'TEN OLAY YARATAN 'DİRİLİŞ ERTUĞRUL' AÇIKLAMASI!

 

'ALTIN KELEBEK ÖDÜLLERİ'NDE KAZANANLARI GÖRMEK İÇİN TIKLAYIN!..

 

ALTIN KELEBEK’E O İSİM ŞOK GÖRÜNTÜSÜYLE DAMGA VURDU, TIKLAYIN!

 

ALTIN KELEBEK'TE İREM DERİCİ SEKSİ KIYAFETİYLE SAHNEYE ÇIKTI, SEVGİLİSİNİN BABASI SELAMİ ŞAHİN BÖYLE İZLEDİ
Bu haber 2595 defa okundu.
BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.