YÖNETMEN BİRAY DALKIRAN'A KABA KUVVET DAVASI - Magazinn.com
Hoşgeldiniz, Bugün 15.08.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
En Sıcak Haberler

YÖNETMEN BİRAY DALKIRAN'A KABA KUVVET DAVASI

YÖNETMEN BİRAY DALKIRAN'A KABA KUVVET DAVASI
Habere Puan Ver : (6/10)
12 Kasım 2016, 11:45

"Araf" adlı korku filminin yönetmeni Biray Dalkıran (40) iki yıllık eşi Buse Dalkıran'a (20) baskıcı davranışları nedeniyle boşanma davası açtı.

Sabah'tan Ali Oktay'ın haberine göre İstanbul Aile Mahkemesi'nde avukatı M. Kaan Koçali'nin açtığı davada eşinin sevgisiz davrandığını iddia eden yönetmen, manevi olarak yıprandığını belirtti. Dilekçede "Neredeyse evliliğin ilk gününden beri taraflar arasında şiddetli geçimsizlik vardır. Evlilik sürecinde evlilik birliğini sürdürecek koşulları oluşturamamışlardır. Yönetmen evlilik birliğini korumaya yönelik göstermiş olduğu tüm çabalara rağmen evlilik birliği temelinden sarsılmış ve artık tarafların bir arada bulunma imkânları kalmamıştır. Boşanmalarına karar verilsin" dendi.

'AÇ, SUSUZ BIRAKTI'

Eşine karşı dava açan ve iyi bir eş olarak eşine hep sevgi ve saygıyla yaklaştığını belirten Buse Dalkıran ise fiziksel şiddete maruz kaldığını öne sürdü. Buse Dalkıran, "Evi terk eden Biray Dalkıran kredi kartlarımı kapatarak parasız, aç, susuz kalmama neden olmuştur. Beni baskı altına almış ve hiçbir söz söyleme hakkı tanımamıştır. Beni eşi ve hayat arkadaşı değil adeta bir işçisi olarak görmüştür. Sürekli hesap sormuş ve bana kaba kuvvet uygulamıştır. 800 bin lira maddi manevi tazminat ile aylık 8 bin lira nafaka istiyorum" dedi.

Yönetmenin kendisini kusurlu gösterdiği iddialarının gerçeği yansıtmadığını söyledi. Mahkeme tanıkların dinlenmesi için duruşmayı erteledi.
Bu haber 2340 defa okundu.
BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.