Müzik

Volkan Konak: ‘Sahnede uçarım, transa girerim!’

Habertürk’ten Tolga Aslan’ın haberine göre; Volkan Konak, önceki akşam Kuruçeşme Açıkhava Sahnesi’nde sevenleriyle buluştu. “Dadaloğlu” şarkısıyla konserine başlayan Konak, “Bize insan lazım insan… Bakın yukarıya gökyüzünde niye yıldız yok biliyor musunuz? Yıldızlar buraya inmiş…” diyerek, hayranlarını mest etti.

“Göklerde Kartal Gibi”, “Mimoza Çiçeği” ve “Aleni” gibi geçmişten bugüne en sevilen şarkılarını seslendiren Volkan Konak, dinleyicileriyle birlikte muhteşem bir düete imza attı. Kuruçeşme’yi dolduran yüzlerce müzikseverin tüm şarkılara hep bir ağızdan eşlik ettiği konserde Konak, şiirsel anlatımıyla ve hikayeleriyle dinleyicisini hem güldürdü, hem de hüzünlendirdi.

Konser öncesi muhabirlerin sorularını da yanıtlayan şarkıcı, “Ülkem ve mesleğim adına çok mutluyum, böyle güzel bir konser mekanına sahip olduğumuz için… Dünyada bu kadar romantik bir konser alanı ben bilmiyorum. İnsanlar manzarayı seyretmekten sahneye bile bakmayabilir. Bu mekanda herkes dile gelip, şarkıcı olur yani.” dedi.

Sahnede olmayı çok sevdiğini belirten Volkan Konak, “Sahnede uçarım, transa girerim. Sahnede hayatımı veririm, sonuçta 30 yılımı verdim. Benim için sahnede olmak, bisiklete binmek gibi bir refleks oldu.” ifadelerini kullandı.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu