Hoşgeldiniz, Bugün 22.05.2018 -
 • Facebook
 • Twitter
 • Youtube
En Sıcak Haberler

VATANIM SENSİN’DEKİ HİLAL (MİRAY DANER) KİMDİR? KAÇ YAŞINDA?

VATANIM SENSİN’DEKİ HİLAL (MİRAY DANER) KİMDİR? KAÇ YAŞINDA?
Habere Puan Ver : (6/10)
01 Aralık 2016, 15:03

Küçük yaşta olmasına rağmen oyunculuğuyla dikkat çeken Mira

Cevdet ve Azize'nin küçük kızı olanHilal (Miray Daner); zeki, cevval, meraklı, şiir sevdalısı bir genç kızdır.Hilal için vatan, her şeyden kıymetlidir. İşgal dönemi İzmir’inde babasına layık olmak, onun gibi kahraman, kudretli ve adil olmak hayattaki en büyük gayesi olmuştur...

 

MİRAY DANER KİMDİR?

 

15 Ocak 1999’da dünyaya gelen genç oyuncu, İstanbul doğumludur. Liseyi Güzel Sanatlar Lisesi Müzik Bölümü’nde okumaktadır. Müzik ile ilgili eğitimini piyano ve çello üzerine almaktadır. Şarkı söylemeyi sevdiğini ve yakın çevresi tarafından sesinin beğenildiğini de belirtmiştir. Ses eğitimi de alarak oyunculuk açısından kendisini başarılı kılacak özellikleri de kazanmaya devam etmektedir. Annesi de psikolog olan genç oyuncu, ilerisi için de oyunculuğu açısından yine katkı sağlayacağını düşündüğü psikoloji bölümünde okumak istediğini belirtmiştir.

 

 

Kariyerine on yaşında iken, 2009-2010 sezonunda 23 Nisan 2009 Aslan Max Ödülleri’nde En Sevilen Çocuk Dizisiödülünün sahibi olmayı başarmış olan Bez Bebek isimli dizide aldığı bir rolle başlamıştır. Daha sonra ise Papatyam isimli dizide 4 sezon boyunca yer alarak uzun soluklu oyunculuk yapmıştır. 121 bölüm boyunca Papatyamdizisinde Gonca karakteri ile ekranlarda yer alan Miray Daner, bu dizide Metin Akpınar ile birlikte oynamış olmasının kendisine çok şey kattığını, set disiplininden, oyunculuğa kadar öğrendiği pek çok şeyin O’nun sayesinde olduğunu belirtmiştir. Disney Channel Türkiye kanalında yayınlanan Zil Çalınca isimli çocuk dizisinde de başrol oynamıştır. Burada canlandırdığı Duygu karakteri tüm çocuklar tarafından da sevilerek takip edilmiştir. Papatyam dizisinden sonra oyunculuğu bir meslek olarak da icra etmeye karar verdiğini belirtmiştir.

 

Oyunculuğunu beğendiği sanatçılar olarak Natalie Portman, Jennifer Lawrence ve Cate Blanchett gibi ünlü Hollywood’lu oyuncuların ismini saymaktadır.

 

2013 senesinde komedi türündeki çocuk filmi olan Arkadaşım Max’de küçük bir çocuğun ablasını rolünde yer almıştır. Çınar Ağacı isimli dizide de ergenlik çağının başındaki şımarık bir karakter olan Pelin karakteri ile yer almıştır.

 

Geniş kitlelerce tanınmasında büyük etkisi olan ve orijinali Amerika’da The O.C. ismi ile yayınlanmakta olan Çağatay Ulusoy ve Serenay Sarıkaya ile birlikte rol aldığı Medcezir dizisinde ise Serenay Sarıkaya’nın küçük kardeşi olan Beren Beylice rolü ile izleyici karşısına geçmiştir. 2013 yılında başlayıp 2015 yılında 77. bölümü ile izleyiciye veda eden dizide ilk sezon ana karakterlerden birisi olarak yer almıştır.  Serenay Sarıkaya ile uyumlu oyunculuğu beğenilerek takip edilmiştir.Bergüzar Korel ve Halit Ergenç'in baş rollerini paylaştığı  Vatanım Sensin isimli dizide de Cevdet ve Azize’nin memleket sevdalısı Hilal karakterini canlandırmaktadır. 

 

Halen Menajeri olan Tümay Özokur ile birlikte çalışmaktadır.

 

Oyunculuk Geçmişi

 

 • Dizi
 • 2016 - Vatanım Sensin (Vatan Haini)
 • 2013 - Medcezir
 • 2012-2013 - Merhaba Hayat
 • 2012 - Zili Çalınca Avı
 • 2012 - Zili Çalınca
 • 2009-2011 - Papatyam
 • 2009-2010 - Bez Bebek
 • Film
 • 2011 - Çınar Ağacı
 • 2013 - Arkadaşım Max
Bu haber 2838 defa okundu.
BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

  Bu habere ilk yorumu siz yapın.