Hoşgeldiniz, Bugün 20.07.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
En Sıcak Haberler

VATAN ŞAŞMAZ VE FİLİZ AKER'İN ÖLDÜĞÜ OLAYA İLİŞKİN YAYIN YASAĞI GELDİ!

VATAN ŞAŞMAZ VE FİLİZ AKER'İN ÖLDÜĞÜ OLAYA İLİŞKİN YAYIN YASAĞI GELDİ!
Habere Puan Ver : (10/10)
30 Ağustos 2017, 22:02

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği, sunucu ve oyuncu Şaşmaz ile eski manken Aker'in ölümü ve bu olayla ilgili soruşturma hakkında yayın yasağı koydu

Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturmanın gizliliğini ihlal ettiği gerekçesiyle olaya ilişkin görüntü ve haberlere yayın yasağı getirilmesini talep etmişti.

İstanbul 6. Sulh Ceza Hakimliği, Başsavcılığın talebi üzerine Şaşmaz ve Aker’in öldüğü olaya ilişkin basın ve yayın yasağı getirilmesine karar verdi. Kararda şu ifadelere yer verildi; “Soruşturma kapsamında ya da başka bir şekilde çekilen görüntülerin yazılı ve görsel medya-basın yayın araçlarıyla farklı kişiler-kurumlar tarafından paylaşıldığı, bu durumun soruşturmanın gizliliğini ihlal edebilecek nitelikte olabileceği nedeniyle yayın yasağı kararı verilerek hem soruşturmanın yasanın ön gördüğü şekilde yürütülmesi hem de ölenlerin kamuoyunca bilinen şahıslar olaması, şüphelilerin yakalanmasının, irtibatlarının deşifre edilmesinin, olayın aydınlatılmasının engellenmesi dolayısıyla kamu düzeninin bozulması riskinin meydana geleceği dikkate alınarak basın ve yayın yasağı konulmasına karar verdi.
Bu haber 3303 defa okundu.
BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.