Hoşgeldiniz, Bugün 16.07.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
En Sıcak Haberler

VATAN ŞAŞMAZ CİNAYETİNDE 'ÜÇÜNCÜ KİŞİ İHTİMALİ' YOK!

VATAN ŞAŞMAZ CİNAYETİNDE 'ÜÇÜNCÜ KİŞİ İHTİMALİ' YOK!
Habere Puan Ver : (8/10)
31 Ağustos 2017, 11:48

Tecrübeli cinayet büro dedektifleri, Vatan Şaşmaz cinayetinin terk edilme sonucu işlendiğini düşünüyor...

Sunucu Vatan Şaşmaz ile Filiz Aker’in cinayet ve intiharla sonuçlanan buluşmasının perde arkasındaki sırları emekli cinayet büro dedektifleri değerlendirdi. Yıllarca cinayet büroda görev yapan Savaş Kurtbaba, Aker’in intiharıyla sonuçlanan cinayeti planladığına dikkat çekerek “Aker’in eldiven takması parmak izi bırakmama gayreti olarak yorumlandı. Ancak durum böyle değil. Kulanılan Smith wesson silah yarı otomatik değil. Horozu sürekli çekmek zorundasın. Bu da bir güç gerektirir. Kadınların el gücü nispeten zayıf olduğu için bazı durumlarda kadınlar eldiven gibi aparatlar takabiliyor." sözlerini kayda geçirdi.

 


‘Sonlandırma atışı’

Buna benzer pek çok cinayet çözdüğünü söyleyen Kurtbaba, “İki ay önce mezarını hazırlatmış. Hatta ‘siyah taşlı olsun’ demiş. Sonlandırma atışlarını da yapmış. Aker işi garantiye almış. Biz buna sonlandırma atışı deriz. Yeğeninin söyledikleri de bunu doğruluyor. Telefon kayıtları da incelenince ortaya çıkacaktır. Cinayetin para yüzünden işlendiğini düşünmüyorum. Anladığımız kadarıyla Aker’in beşeri ilişkileri oldukça güçlü. Silahın otele nasıl sokulduğuna ilişkin kilit konu bu. Cinayette üçüncü kişi ihtimali ise yok. Kapı içeriden sürgülü, pencereler de içeriden kapalı” değerlendirmesini yaptı.   

 


‘Terk edilme sarsıntısı’

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği’ndeki 12 yıllık görevinin ardından emekli olan komiser Tayyar Karakaya da eldeki bilgilerle cinayetin terk edilme duygusuyla işlendiği kanaatinde. Karakaya, “Anlaşılan o ki, Aker bazı şeyleri kaldıramamış. Gerek kamera kayıtlarına gerekse de elde edilen ilk bilgilerde bunu planladığı belli. Terk edilmişliğin vermiş olduğu sarsıntıyla yapılmış bir hareket olduğunu düşünüyorum” dedi. (Arif Balkan - Milliyet Gazetesi)
 
Bu haber 3206 defa okundu.
BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.