Kültür ve Sanat

Soğuk hava Ajda Pekkan’ı etkilemedi!

Ajda Pekkan, kuşkusuz Türk Pop Müziğinin yaşayan efsanelerinden. 73 yaşında olan ve 50 yıldan daha uzun süredir müzik piyasasında yer alan ünlü sanatçı, halen yeni şarkı yaparak üretkenliğine devam ediyor. Geçtiğimiz aylarda Sinan Akçıl imzalı ‘Canın Sağ olsun’ isimli şarkıyı müzikseverlerin beğenisine sunan Pekkan, sahne çalışmalarına da devam ediyor. Bu yıl Harbiye Açıkhava sahnesinde 2 gün konser veren sanatçı enerjisi, şarkıları ve sahne kıyafetleri ile çok konuşulmuştu. 2 gün boyunca 4 farklı kostüm giyen Süperstar, mini elbiseleri ve bacak dekoltesi ile dikkat çekmişti. Sahnede yaklaşık 3 saat kalan Ajda Pekkan, enerjik halleri ve yerinde duramamasıyla kendine hayran bırakmıştı.

SOĞUK HAVADA TEMPOYU ARTTIRDI

Harbiye konserleri sonrası Türkiye turnesine çıkan Ajda Pekkan, önceki akşam Bursa’daydı. Kült olmuş şarkılarını binlerce müzikseverle birlikte seslendiren ünlü sanatçı, Bursa’nın soğuğuna aldırış etmedi. Açıkhava’da gerçekleşen konserde kendisini dinlemeye gelen hayranlarına üşüyüp üşümediklerini soran Pekkan, sevenlerinden “üşümüyoruz” cevabını alınca konserine devam etti. 2 saatten fazla sahnede kalan Ajda Pekkan’a enerjisi yüksek şarkılarda dansçıları eşlik etti. Hayranlarının soğuk havadan etkilenmemesi için repertuvarında bolca hareketli şarkılarına yer veren Pekkan, hem oynadı hem de oynattı. Süperstar konserin bitiminde kendisini dinlemeye gelen hayranları tarafından ayakta alkışlanarak uğurlandı.

Ekim ve Kasım aylarında Türkiye’nin farklı şehirlerinde konser verecek olan Ajda Pekkan, son konserini Konya’da verecek. Ünlü sanatçı böylelikle sadece İstanbul seyircisiyle değil gidebildiği şehirlerdeki hayranları ile buluşmuş olacak.

 

İlgili Haberler

Başa dön tuşu