Dizi Haberleri

Show Tv’deki ‘Akrep’ dizisinin oyuncu kadrosu ve karakterleri

Akrep isimli dizi Show TV’de ekrana gelecek. Dizinin yönetmeni Gökçen Usta, senaristi ise Erkan Birgören.


Akrep dizisinin oyuncuları; Evrim Alasya, Demet Akbağ, Yusuf Çim, Bekir Aksoy, Müge Su Şahin, Taha Baran Özbek ve Esila Umut.

Akrep dizisinin oyuncu kadrosu ve oynadığı karaktetler!

  • Demet Akbağ – Perihan
  • Yusuf Çim – Aras
  • Bekir Aksoy – Fikret
  • Evrim Alasya – Ferda
  • Müge Su Şahin – Merve
  • Esila Umut – İpek
  • Taha Baran Özbek
  • Pelin Uluksar

Akrep Dizisi Oyuncu Kadrosu

Demet Akbağ (Perihan)

Demet Akbağ uzun aradan sonra ilk kez bir dizi ile izleyicisi karşısına çıkacak. 2019’da 9 Kere Leyla filminde rol alan Demet Akbağ daha önce de Demet Akbağ İle Çok Aramızda programında  sunuculuk yapmıştı.  23 Aralık 1959 Denizli doğumlu olan ünlü oyuncu 61 yaşındadır. İstanbul Belediye Konservatuvarında tiyatro eğitimi alan Demet Akbağ, 1.74  boyunda  ve 61 kg ağırlığındadır.

Bekir Aksoy (Fikret)

2016’da yer aldığı Doktorlar dizisinden sonra uzun zamandır dizilerde yer almayan Bekir Aksoy Akrep dizisi ile yeniden ekranlara dönecek. 1969’da Ankara’da dünyaya gelen Bekir Aksoy oyunculuk eğitimini ise Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarında almıştır. Bekir Aksoy, Türk Malı Aşk Zamanı ve Yahşi Cazibe dizilerinde de rol almıştır.

Yusuf Çim (Aras)

Akrep dizisinde Aras karakteri ile yer alacak Yusuf Çim 26 Eylül 1991 de İstanbul da dünyaya gelmiştir. Aslen Giresunlu olan Yusuf Çim Akademi 35.5 da tiyatro eğitimi almıştır. Model olarak meslek hayatına başlayan yakışıklı oyuncu ilk olarak müzisyen olarak ünlenmiştir. Yusuf Çim 1.88 metre boyunda ve 79 kg ağrılığındadır. Oyuncu Özge Özkaplan ile aşk yaşayan Yusuf Çim ilk olarak Ezra dizisi ile izleyicisi karşısında yer almış ve yakışıklılığı ile izleyicinin dikkatini çekince Çilek Kokusu dizisinden başrol teklifi almıştır. Daha sonra Hanım Köylü dizisinde yer alan ve son kez başarıyı yakalayan Yusuf Çim son üç yılda yer aldığı Servet Oyuncu Seven Ne Yapmaz İçimdeki Fırtına ve Servet  dizilerinde ise ciddi başarısızlık yaşamıştır.

Evrim Alasya (Ferda)

Akrep dizisinde Ferda karakteri ile akıllara kazınmaya hazırlanan Evrim Alasya 2 Ağustos 1979 İzmir doğumludur ve 41 yaşındadır. Son olarak Kırmızı Oda dizisinde yer alan Evrim Alasya Dokuz Eylül Üniversitesi Tiyatro eğitimi almıştır. 171 cm boyunda ve 56 kilo ağırlığında olan Evrim Alasya bir dönem rol arkadaşı Emre Kınay ile evlilik yaşamıştır. Özellikle Güneşin Kızları dizisi ile büyük çıkış yakalayan Evrim Alasya daha önce Koca Koca Yalanlar, Benim Adım Gültepe, Gönülçelen ve Vicdan gibi dizilerde yer almıştır; aslen çocuk tiyatrosu oyuncusudur.

Esila Umut (İpek)

Akrep  dizisinde İpek karakteri ile yer alacak olan Esila Umut aslen İzmrilidir. 2001 Antalya doğumlu olan Esila Umut şuanda 19 yaşının içindedir. Son olarak Ufak Tefek Cinayetler dizisinde yer alan Esila Umut ilk kez Sevdam Alabora dizisi ile ekranlarda yer almıştır. 1.68 cm boyunda  ve 54 kg ağırlığında olan Esila Umut’un bilinen bir sevgilisi yoktur.

Müge Su Şahin (Merve)

12 haziran 2001 Ankara doğumlu olan Müge Su Şahin 19 yaşının içindedir. Çocuk tiyatrosunda yer alan Müge Su Şahin ilk ekran deneyimini ise Bizim Hikaye dizisinde Muzi karakteri ile yaşamıştır. 1.73 m boyunda 58 kg ağırlığında olan Müge Su Şahin Akrep dizisinde de MErve karakteri ile yer alacaktır.

Taha Baran Özbek

Son olarak Kırmızı Oda dizisinde Necdet karakteri ile yer alan Taha Baran Özbek 1988 İstanbul doğumludur ve 32 yaşının içindedir. Bir çok izleyici Bir Litre Gözyaşı dizisinde hayat verdiği ahir karakteri ile tanıdı Taha Baran Özbek ancak oyuncu son dönemde Dip ve Bizim Hikaye gibi dizilerde de boy göstermiştir. İstanbul Kültür üniversitesinde tiyatro eğitimi alan Taha Baran Özbek aktif olarak tiyatro yapmaktadır.

Pelin Uluksar

Akrep dizisi oyuncu kadrosuna dahil olan güzel oyuncu Pelin Uluksar 19 nisan 1994 İstanbul doğumludur ve 26 yaşının içindedir. Yeditepe Üniversitesi Tiyatro bölümü mezunu olan Pelin Uluksar daha sonra Müjdat Gezen Sanat merkezinde  oyunculuk eğitimi almıştır. İlk tanınması No 309  dizisi ile olan Pelin Uluksar son olarak Trt 1’in Vuslat dizisinde Nehir karakteri ile yer almıştır.  Pelin Uluksar 1.71 boyunda ve 53 kg ağırlığındadır. Pelin Uluksar’ın bilinen bir sevgilisi yoktur.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu