Hoşgeldiniz, Bugün 22.05.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
En Sıcak Haberler

RTÜK'E ŞİKAYET EDİLDİ!.. O REKLAM YAYINDAN KALKACAK MI?

RTÜK'E ŞİKAYET EDİLDİ!.. O REKLAM YAYINDAN KALKACAK MI?
Habere Puan Ver : (6/10)
08 Kasım 2016, 15:07

‘Güldür Güldür’ün ‘Eşofmanlı Şevket Hoca’sı Çağlar Çorumlu'nun reklamına neden şikayet yağdı?

Bir kahve markasının televizyondaki reklamında, ‘Güldür Güldür’ adlı komedi programında ‘Eşofmanlı Şevket Hoca’ karakterini canlandıran Çağlar Çorumlu’nun ‘Bakkaldan alınan ehliyet yuvaya geri döndü’ sözü, sürücü kurslarının tepkisine yol açtı. Sloganı eleştiren Antalya Sürücü Kursları Çalışanları Dernek Başkanı Hakan Akan, reklamdaki sözle Türkiye’deki 3 bin 500 sürücü kursu ve bu kurslarda görev alan Milli Eğitim Bakanlığı’nca görevlendirilen, üniversite mezunu, yaklaşık 40 bin eğitim personelinin işi ve emeğinin hiçe sayıldığını ileri sürdü.

Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı Özel Öğretim Kurumları Genel Müdürü Vekili Kemal Şamlıoğlu da sürücü kurslarının uyarısıyla Radyo Televizyon Üst Kurulu’na (RTÜK) reklamı şikayet etti. Şikayetini firmanın tüketici iletişim merkezine de yapan Hakan Akan’a şirketten şöyle bir yanıt verildi:

“Markamızın son reklam filminde kullanılan bir ifadenin yanlış anlaşılmış olması bizi üzmüştür. Bugüne kadar belki de binlerce kez çeşitli platform ve mecrada halkımızın sıklıkla kullandığı ‘ehliyeti bakkaldan mı aldın’ ifadesi sadece kahvedeki kafeinin canlandırıcı etkisini vurgulayarak espri amaçlı kullanılmıştır. Bu ifadenin asla herhangi bir kurum ya da kişiyi hedef alma gayesi gütmediğini bilgilerinize sunarız.”
Bu haber 2699 defa okundu.
BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.