Medya

Netflix yeni projeye hazırlanıyor!

Türk dizilerinin yurtdışına satılmaya başlamasıyla birlikte Türk oyuncularda dünyaya açılmış oldu. Latin Amerika’dan Arap ülkelerine kadar dünyanın birçok yerinde hayran kitleleri bulunan Türk oyuncular ve dizileri son dönemde dünyaca ünlü dijital platform Netflix yönetiminin de yakın markajında.


Dünya genelinde yüz binlerce abonesi bulunan Netflix’in yönetim kadrosu geçtiğimiz yıllarda Hakan Muhafız dizisi ile ilk kez Türk yapımı bir proje hayata geçirmişti. Çağatay Ulusoy, Hazar Ergüçlü ve Burçin Terzioğlu gibi birbirinden ünlü birçok oyuncuyu Hakan Muhafız dizisinde buluşan Netflix daha sonra Beren Saat’in başrolünde yer aldığı Atiye dizisini çekmeye başlamıştı. 2 sezonu çekilen Atiye henüz yayınlanmazken bu kez üçüncü Türk dizisi Aşk 101 çekilmeye başladı. Birçok genç oyuncu ile çalışılan projenin ardından Netflix, dördüncü Türk dizisinin konusu ve oyuncu kadrosunu belirledi.

OYUNCU KADROSU BELİRLENDİ!

8 bölümden oluşacak olan yeni dizinin yapımcılığını Krek filmin üstlendiği öğrenildi. Berkin Oya’nın senaryosunu kaleme alacağı dizinin ismi henüz açıklanmazken oyuncu kadrosu ise duyuruldu. Dizinin başrolünde Kuzey Güney dizisinde canlandırdığı Cemre karakteri ile adını duyuran Özge Karayel’in bulunuyor. Dizide oynayacak olan diğer isimler ise Fatih Artman, Funda Eryiğit ve Alican Yücesoy olacak. Behzat Ç. dizisinde canlandırdığı Harun komiser karakteri ile izleyicinin sempatisini kazanan Fatih Artman, dizinin 6 yıl sonra çekilen yeni bölümlerinde yer almıyordu. Behzat Ç. hayranlarını üzen bu durumun nedeni açıklanmazken Artman, yeni dizisi ile seyircisinin karşısına çıkacak.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu