Medya

Mayıs ayında hangi dizilerin çekimleri başlayacak?

Koronavirüs salgınının ülkemizde yayılmaya başlamasının ardından birçok dizinin çekimleri durdurulmuştu. Yaklaşık 1.5 aydır çekimleri duran dizilerin ilerleyen haftalarda sete çıkıp çıkmayacağı konuşulmaya başladı. Bu süreçte çekimlerini durdurmayan Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi sete çıkmış ve 3 bölüm hazırlanmıştı. Dizi 2 bölüm yayınlandı ve 28 Nisan Salı günü de 165.bölüm ile 5. sezon finali yapılacak.


Arka Sokaklar dizisinin geçtiğimiz hafta sete çıktığı ve bölümlerin çekilmeye devam ettiği de ortaya çıkmıştı. Ayrıca Kuruluş Osman da geçtiğimiz hafta sete çıkarak yeni bölümleri çekmeye başladı. Bu dizilerin yanı sıra Tutunamayanlar, Kalk Gidelim, Ev Hali isimli dizilerle TRT 1 oyuncuların evlerinden kendi imkanları ile yaptıkları çekimlerle yoluna devam etme kararlılığı sergiliyor.

Mayıs ayı için sektörde birçok yapımcı yeniden sete çıkma planlaması yapıyor. Mayıs ayı için yapılan planlarda Sefirin Kızı, Zümrüdüanka, Kuzey Yıldızı dizilerinin net bir şeklide hazırlık yaptığı biliniyor. Ayrıca yaz ayı için planlanan dizilerin de Mayıs sonu itibari ile bir bir sete çıkma ihtimalleri var.

İlgili Haberler

Başa dön tuşu