Hoşgeldiniz, Bugün 21.06.2018 -
  • Facebook
  • Twitter
  • Youtube
En Sıcak Haberler

MAHSUN KIRMIZIGÜL YENİ FİLMİNDE HAMAL OLDU

MAHSUN KIRMIZIGÜL YENİ FİLMİNDE HAMAL OLDU
Habere Puan Ver : (6/10)
03 Kasım 2016, 17:15

Mahsun Kırmızıgül, yeni filminde, Osmanlı İmparatorluğu döneminde ‘insani eşek’ olarak adlandırılan hamalların savaşa girişini anlatıyor.

Milliyet'te yer alan habere göre üç yıllık suskunluğunu ‘Vezir Parmağı’yla bozan Mahsun Kırmızıgül’ün senaryosunu yazıp, yönetmenliğini üstlendiği, aynı zamanda rol aldığı filmin çekimleri tamamlandı. 27 Ocak’ta vizyona girecek olan proje, İstanbul, Kapadokya, İzmit, Kayseri ve Aksaray’da çekildi.  64 kişilik ana oyuncunun yer aldığı filmde, Gülben Ergen, Ece Uslu, Ali Sürmeli, Talat Bulut, Yasemin Yalçın, Meral Çetinkaya ve Defne Yanlız gibi isimler rol alıyor.

Osmanlı İmparatorluğu döneminde geçen ‘Vezir Parmağı’nda, beş bölgeden seçilen, farklı kültür ve  coğrafyaya ait ‘insani eşek’ olarak adlandırılan yük taşıyıcısı hamalların savaşa giriş öyküsü anlatılıyor.

Komedi dozu yüksek film için sakallarını uzatan sanatçının, toplumsal olaylara duyarlılığı da dramatik bir bakış açısıyla beyazperdeye aktarılıyor. Kırmızıgül, Emrah Yücel’in tasarladığı afiş fotoğrafları için ‘Uğurum’ dediği Tuz Gölü’nü tercih etti.
Bu haber 2557 defa okundu.
BU HABERE EKLENEN ETİKETLER

    Bu habere ilk yorumu siz yapın.